Niemcy: meczet w Kolonii powstanie, ale mniejszy

2008-01-25 00:00:00

Muzułmanie w Kolonii uzyskali zgodę władz miasta na budowę swojej świątyni – donosi „Nasz Dziennik”. Liczne protesty mieszkańców Kolonii spowodowały jednak, że meczet będzie mniejszy niż pierwotnie planowano.


Według pierwszych i już prawie zatwierdzonych planów miał powstać największy w Europie meczet. Sama powierzchnia przeznaczona do modlitwy miała liczyć 2150 m kw., powierzchnia wokół meczetu – ponad 2500 m kw. Meczet miał być zwieńczony 34-metrową kopułą. Po bokach miały stanąć dwie 55-metrowe wieże.

Protesty mieszkańców Kolonii przyniosły częściowy skutek. Zgoda na budowę meczetu została utrzymana, ale nowe plany znacznie zmieniły jego wielkość - o jedną czwartą w stosunku do pierwotnego projektu.

Zdaniem dużej grupy kolończyków, nowo powstały meczet będzie wypowiedzeniem wojny procesowi wzajemnej integracji. W Kolonii powstało obywatelskie stowarzyszenie "Pro Koeln", które jest zdecydowanie przeciwne budowie meczetu – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Na ulice miasta kilkakrotnie wychodzili mieszkańcy w proteście przeciwko tej budowie, protestował także koloński biskup, ks. kard. Joachim Meisner.

Według danych Niemieckiego Episkopatu, w ciągu 50 lat (1950-2000) liczba katolików uczęszczających na Msze święte zmalała nad Renem z 12 do jedynie 4 milionów. Roczniki statystyczne podają z kolei, że obecnie liczbę muzułmanów w Niemczech szacuje się na 4 miliony, a zdecydowana większość z nich regularnie praktykuje swoją religię – informuje „NDz”.

Źródło: „Nasz Dziennik”
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.