Niemcy: postkomuniści pod specjalnym nadzorem

2012-01-25 00:00:00
Niemcy: postkomuniści pod specjalnym nadzorem

Niemiecki kontrwywiad broni państwa przed radykalną lewicą „marzącą o powrocie do przeszłości”. Pod lupą służb specjalnych znaleźli się politycy postkomunistycznego ugrupowania Lewica (Die Linke). 

Szef niemieckiego  kontrwywiadu, Heinz Fromm nie ma najmniejszych wątpliwości, że służby mają prawo obserwować liderów Lewicy. Podkreślił, że nikt polityków Lewicy nie śledzi, nie podsłuchuje telefonów, nie nagrywa rozmów ani też nie prowadzi żadnych innych działań operacyjnych. Gromadzimy tylko informacje ogólnie dostępne. Artykuły prasowe autorstwa obserwowanych osób, teksty ich oficjalnych wystąpień czy też publikowane dokumenty partyjne – tłumaczy Fromm. 
 
Na opublikowanej liście obserwowanych polityków  jest niemal całe kierownictwo postkomunistycznego ugrupowania. Lewica jest legalną partią, posiada 76 posłów w Bundestagu, ponad setkę burmistrzów w całym kraju, współrządzi w Brandenburgii i jest reprezentowana w parlamentach 13 z 16 krajów związkowych RFN. 
 
Politycy rządzącej Niemcami CDU przypominają, że postkomuniści ślą życzenia urodzinowe do Fidela Castro, żądają obalenia kapitalizmu i chcą wprowadzenia w kraju ustroju o nazwie „demokratyczny socjalizm”. Żądają również rozwiązania NATO, a przynajmniej wystąpienia Niemiec z sojuszu.  Według partii Angeli Markel, warto wiedzieć, co planują osoby o takich poglądach. 
 
W raporcie kontrwywiadu znalazły się znamienne cytaty z programu postkomunistycznej partii - „Celem demokratycznego socjalizmu jest gruntowna przemiana istniejących stosunków własnościowych oraz władzy" – brzmi jeden z nich. W innym mowa jest o „przezwyciężeniu dominacji kapitalistycznej własności w gospodarce". Według niemieckich służb w programie Die Linke „uderza podobieństwo do Manifestu Komunistycznego z 1848 roku”. 
 
 
Źródło: „Rzeczpospolita” 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!