Niemiecki minister spraw wewnętrznych nie widzi miejsca dla islamu w swoim kraju

2011-03-10 00:00:00
Niemiecki minister spraw wewnętrznych nie widzi miejsca dla islamu w swoim kraju

Nowy minister spraw wewnętrznych, który objął stanowisko w ub. tygodniu zdenerwował muzułmanów i wywołał konsternację wśród elit politycznych. Hans-Peter Friedrich powiedział ostatnio dziennikarzom, że islam w Niemczech nie ma historycznych korzeni i że imigranci powinni przyjąć kulturę kraju, do którego przybywają.

Minister wypowiadał się w związku z trwającym śledztwem w sprawie zabójstwa dwóch amerykańskich pilotów na lotnisku we Frankfurcie, które miało miejsce w zeszłym tygodniu. O dokonanie zbrodni policja podejrzewa wyznawcę radykalnego islamu z Kosowa, Arida Ukę.

Niemiecki minister podkreślił, że imigranci „przede wszystkim powinni zdawać sobie sprawę z zachodnich korzeni chrześcijańskich i ci, którzy przybywają do Niemiec winni uczyć się języka niemieckiego oraz kultury niemieckiej”.

Wypowiedz Hansa-Petera Friedricha próbował załagodzić prezydent Christian Wulff, który mówił, że „islam stanowi integralną część kultury niemieckiej, ze względu na cztery miliony muzułmanów, zamieszkujących kraj”. To największe po Francji skupisko muzułmanów w Europie.

Wypowiedź Friedricha potępili socjaldemokraci, zieloni i niektórzy przedstawiciele rządu kanclerz Angeli Merkel. Liberał Hartfird Wolff powiedział, że: – Islam stanowi integralną część Niemiec dla kilku pokoleń i nie ma sensu temu przeczyć. Zaś Dieter Kaddor, szef Islamskiej Fundacji uznał, że uwagi Friedricha „to policzek wymierzony muzułmanom”.

Chociaż negatywne wypowiedzi niemieckiego establishmentu budzą złość wśród muzułmańskich imigrantów oraz wywołują krytykę opozycji, przedstawiciele władzy nie stronią od tego typu uwag. W październiku ub. roku kanclerz Angela Merkel mówiła na wiecu młodzieży Partii Chrześcijańskiej Demokracji, że podjęte po wojnie próby zbudowania tzw. społeczeństwa wielokulturowego nie powiodły się. Stwierdziła m.in., że „tzw. koncepcja wielokulturowości – czyli, że żyjemy obok siebie i jest nam z tym dobrze – nie powiodła się”. Dodała, że o klęsce takiego podejścia może świadczyć chociażby ostatni sondaż opinii publicznej, który pokazuje, że jedna trzecia Niemców postrzega imigrantów wyłącznie jako „petentów państwa opiekuńczego”.

Kanclerz ubolewała także nad tym, że wraz z powstawaniem nowych meczetów, przybywającą w szkołach liczbą dziewcząt, noszących chusty oraz wraz z powstawaniem nowych gett imigrantów muzułmańskich jak np. w Berlinie, traci na znaczeniu tzw. niemieckość. Podkreśliła, że to co wyróżnia Niemców, to chrześcijańskie spojrzenie na społeczeństwo (chrześcijański obraz społeczeństwa). „Ci, którzy tego nie akceptują, znajdują się w niewłaściwym miejscu” – mówiła.

Źródło: Daily Mail, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Cookies

Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego funkcjonowania zawartych w nim treści oraz do innych celów, takich jak dopasowywanie i wyświetlanie reklam spersonalizowanych.

Możesz wybrać, które kategorie plików będą używane - w ustawieniach.