Niemieckie lewactwo ”broni demokracji” na Węgrzech

2012-03-14 00:00:00
Niemieckie lewactwo ”broni demokracji” na Węgrzech

Każdego roku 15 marca Węgrzy wspominają rozpoczęcie rewolucji 1948 roku. Odbywają się liczne uroczystości państwowe mające upamiętnić krew bohaterów, którzy zginęli w walkach o wolność. Dzień ten zwany jest również dniem marcowej młodzieży. Tradycyjnie w tym dniu Węgrzy noszą trójkolorową kokardkę w barwach narodowych przypiętą do piersi. W tym roku, w trudzie świętowania tego dnia, chcą pomóc niemieckie grupy o charakterze lewackim. Zaczadzone propagandą bojówki, wybierają się nad Dunaj by dać odpór "postępującej tam faszyzacji" życia politycznego. W samych Niemczech też zapowiadane są protesty pod Węgierską ambasadą.

Czym jest niemiecka pomoc i troska o demokrację, mogliśmy się przekonać podczas naszego Święta Niepodległości. Zaproszone przez polski skrajnie lewicowy think-tank bojówki Antify, pokazały, że w "obronie" demokracji nie uznają żadnych granic. Pamiętamy o burdach i niepokojach społecznych w tym dniu, prowokowanych w dużej mierze przez niemieckich lewaków. Tym razem Antifa się nie wybiera, może jeszcze Węgry nie są tak "brunatne" jak Polska?
 
O działaniach i planach lewicy niemieckiej dla "Frondy" mówi prof. Zdzisław Krasnodębski - Z tego, co wiem, 24 marca mają odbyć się manifestacje pod węgierską ambasadą  w Berlinie. Są różne organizacje w Niemczech, które rzekomo "walczą o demokrację"  w tym kraju. Robi to Partia Zielonych, jest również ugrupowanie "Europa Union", które nie jest skrajnie lewicowe i też protestuje. Niektóre ugrupowania wybierają się nawet na Węgry, w dzień narodowego  święta, ale nie znalazłem wśród nich niemieckiej Antify. 
 
Lewica, w krytyce Węgier, posuwa się do absurdalnego protestu przeciwko pokazywaniu sztuki pochodzącej z tego kraju - Niemiecka lewica uważa, że demokracja na Węgrzech jest ograniczana, a ten kraj obecnie postrzega się w złym świetle, krytykując nawet wystawę malarstwa w Budapeszcie, ukazującą historię tego narodu - mówi prof. Krasnodębski.
 

Źródło: fronda.pl
luk
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.