Nikolas Nikas w Warszawie!

2013-04-18 00:00:00
Nikolas Nikas w Warszawie!
Fundator i prezes Bioethics Defense Fund, zaangażowany w amerykański ruch pro-life, przyjechał do Polski, aby wygłosić serię wykładów. Zapraszamy na spotkanie w Warszawie w dniu 22 kwietnia. Na Uniwersytecie Warszawskim Nikolas T. Nikas wygłosi prelekcję pt. „ODWAGI! Prawo, Moralność i Ludzkie Życie”.

Nikolas T. Nikas jest cenionym specjalistą umiejętnie integrującym prawno-naturalną inspirację z teorią polityczną i faktami dostarczanymi przez nauki przyrodnicze oraz medycynę. Dzięki Fundacji Obrony Bioetyki angażuje swą wiedzę i umiejętności na polu prawodawstwa, postępowań procesowych, edukacji i w mediach.

Zaangażowany był w postępowania sądowe dotyczące  klonowania człowieka, badań na komórkach macierzystych, praw sumienia w służbie zdrowia, procedur klinicznych oraz krajowych ograniczeń dotyczących tzw. późnych aborcji. Wykładał na Stanforda, Columbia, Cornell i wielu innych. Wraz z żoną Melindą i piątką dorosłych dzieci mieszka w Phoenix w Arizonie.


Przedstawiamy program wizyty prawnika w Polsce:


Poniedziałek 22 kwietnia

11:00 Wystąpienie w trakcie seminarium Katedry Historii  Doktryn Politycznych i Prawnych „What has the US Supreme Court Wrought? The slide from Natural Rights to Legal Positivism”.

19:00 Wykład dla studentów UW sala A3 Colegium Iuridicum II (lipowa 4) „Be courageous! Law Morality and Human Life”


Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/338179829638248/



Wtorek 23.04

Wykłady dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego


Środa 24.04

10:30 Wykład na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim


Czwartek 25.04

Wykład na Wydziale Prawa i Administracji  Uniwersytetu w Białymstoku

19:00 Wykład na UKSW w Warszawie



PiotrSkarga.pl

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.