Niska frekwencja na paradach równości w Europie
2009-06-16 00:00:00
Parady równości, które w minioną sobotę odbyły się w Polsce, we Włoszech i w Chorwacji zgromadziły znacznie mniej osób, niż się spodziewali aktywiści homoseksualni. Organizatorzy tłumaczyli, że sobota nie była najlepszym terminem, gdyż większość tego typu imprez organizuje się w okolicach 28 czerwca, w rocznicę zamieszek w Nowym Jorku w 1969 r., kiedy to policja zorganizowała „naloty” na bary pederastów i transwestytów.
Jak donosi agencja Associated Press aktywiści homoseksualni we Włoszech poprzebierani byli za duchownych i nieśli transparenty z napisami „Nie dla Watykanu”, „Prawa dla wszystkich”, „Równość, Godność i Sekularyzm”. Demonstranci protestowali przeciwko zbyt dużemu ich zdaniem wpływowi Kościoła na politykę w kraju. Domagali się uznania tzw. małżeństw tej samej płci oraz przyznania takich samych praw, zarówno pederastom, lesbijkom, jak i biseksualistom i transwestytom.
W Warszawie demonstrowało, według portalu Interia.pl, około 600 osób. W Zagrzebiu mniej niż 500 osób. W obu miastach zorganizowano kontrdemonstracje. Pederaści i lesbijki maszerowali pod silną eskortą policji.
Parada równości w Rzymie zgromadziła 10 tys. demonstrantów. To znacznie mniej niż w latach poprzednich. Tam też miała ona najbardziej obsceniczny charakter. Prawie nadzy albo poprzebierani za Pana Jezusa, anioły lub duchownych homoseksualiści i transwestyci obnosili się ze swoją rozwiązłością i wykrzykiwali obraźliwe dla katolików hasła.
Źródło: AP, Interia.pl, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.