W filmie zaprezentowano historię państwa Laxton z Combs, którzy zadeklarowali, iż postanowili wychować swoje dziecko "nie ingerując w jego płeć". Nie chcieli znać płci dziecka przed porodem ani gdy już się urodziło, poprosili o podanie tej informacji dopiero kilkadziesiąt minut później. Okazało się, że mają syna, ale para całej rodzinie i wszystkim znajomym mówiła, iż urodziło im się „dziecko”. Nadali mu "neutralne" imię Sasha i odmawiali odpowiedzi na padające ze wszystkich stron pytania o płeć. Rodzice przez pięć lat życia chłopca pozwalali mu ubierać się na przemian w męskie spodnie i dziewczęce sukienki.
Płeć dziecka Laxtonowie ujawnili niedawno, ale tylko dlatego, że musieli posłać syna do szkoły. Po pięciu latach takiego wychowania, chłopiec jest przesiąknięty genderowymi „mądrościami”. Na filmie zrobionym przez matkę widać jak pyta ona małego co myśli o "przebieraniu się w strój baletnicy, albo wróżki" i czy to normalne, że "dziewczyny powinny robić to, a chłopcy tamto". Sasha opowiada jej: "Myślę, że to głupie".
Amerykańskie media opublikowały materiał poświęcony podobnemu przypadkowi. Dziecko dostało na imię Storm i tylko sześć osób zna dziś jego płeć. – Jeśli naprawdę chcesz kogoś poznać, to nie pytasz się, co ma między nogami – mówi ojciec dziecka. Dziecko ma dwóch starszych braci, którym rodzice pozwalają się bawić lalkami i pleść sobie wzajemnie warkoczyki. Już zdarzyło się, że rówieśnicy nie chcieli się z nimi bawić nazywając ich "chłopako-dziewczynkami". W przyszłości na tych chłopców czekają zapewne jeszcze większe przykrości, a w konsekwencji cierpienie.
Psychologowie podkreślają, że mimo iż świadomość własnej płci kształtuje się u dziecka w wieku około trzech lat, to przecież płeć istnieje już wcześniej, i nie zmieni tego odgórne „nadawanie płci”. To dokładnie tak samo jak z posiadaniem matki – dziecko dopiero w pewnej fazie rozwoju wie, iż osoba się nim opiekująca, to mama. Jednak zanim nazwie tę osobę mamą, ona już przecież istnieje.
Źródło: fronda.pl, mirror.co.uk
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy