18. numer Przymierza z Maryją

wrzesień, październik 2004

Drodzy Przyjaciele,

„Aniołowie, człowiek i wszechświat" - to tytuł głównego artykuł w 18. już numerze „Przymierza z Maryją", które postanowiliśmy poświęcić właśnie szczególnej roli świętych aniołów w historii zbawienia i w naszym życiu. Na co dzień zapominamy o tym, że każdego dnia, w każdej chwili o nasze dusze toczy się nieustanna walka naszych Aniołów Stróżów i całego wojska anielskiego przeciwko diabłom i całemu piekłu, które chce naszego potępienia. Zapominamy i o tym, że nasz Anioł Stróż - ten Boży wysłannik jest zawsze obecny przy nas, gotowy, aby nam pomagać w naszych zmaganiach. Zatem, by nasza codzienna walka była prowadzona z odwagą i roztropnością, wzmocnijmy nasze nabożeństwo do św. Michała Archanioła - wodza zastępów anielskich i do naszych Aniołów Stróżów...


Wierność, do której małżonkowie zobowiązują się w sakramencie małżeństwa, jest w naszych czasach często wystawiana na próbę poprzez szerzącą się demoralizację. Dlatego w dziale „Rodzina" ks. dr Tihamer Toth podkreśla konieczność „wierności dozgonnej". „Święte Wzory" i „Lektura Duchowa" dają nam tym razem możliwość poznania wspaniałej postaci w dziejach Kościoła, pokornej zakonnicy - św. Tereski z Lisieux - Doktora Kościoła. Warto zajrzeć do tych tekstów, aby dowiedzieć się na czym polegała jej „mała droga" i jak zachować radość w cierpieniu.


Ks. Adam Martyna w „Słowie Kapłana" poucza, czym są w swej istocie grzechy przeciwko Duchowi Świętemu. Z tekstu dowiemy się m.in. dlaczego ten rodzaj grzechów jest szczególnie niebezpieczny.


„Stanowczość walczącego katolika" znajdziemy w wizerunku św. Filipa Neri, który publikujemy na stronach działu „Środowiska - Zwyczaje - Cywilizacje", zaś odpowiedzi na pytanie: dlaczego sentymentalizm jest niebezpieczny dla naszej wiary, udzieli nam o. Jacek Woroniecki OP.


W tym numerze nie zabrakło również działu „Z dziecięcej biblioteczki", w którym poznamy historię Barnaby, żonglera z Notre Dame.


Ze względu na dyskryminujące praktyki stosowane przez Pocztę Polską i lewicowy rząd RP wobec Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, za prowadzoną akcję przeciwko legalizacji związków homoseksualnych, w „Naszych Kampaniach" umieściliśmy informację na ten bulwersujący temat.


Polecając się, Drodzy Przyjaciele, Waszej stałej pamięci modlitewnej, życzymy owocnej lektury tego numeru „Przymierza z Maryją" i zachęcamy do dzielenia się nim z Waszymi bliskimi. W Jezusie i Maryi

 

W Jezusie i Maryi

Sławomir Skiba,
redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!