7. numer Przymierza z Maryją

listopad, grudzień 2002 2002
Drodzy Przyjaciele,

Zbliżają się kolejne Święta Bożego Narodzenia i znów dzięki Bożej Opatrzności budzą się w nas nadzieje na wszystkie łaski i błogosławieństwa tego wspaniałego czasu.

Mimo trudności, które musi napotykać każde dobre dzieło, z Bożą pomocą i opieką Najświętszej Maryi Panny oraz wsparciem naszych przyjaciół i czytelników doczekaliśmy do tego siódmego już wydania „Przymierza z Maryją".

Nasze dziękczynienie winni jesteśmy przede wszystkim każdego dnia Opatrzności Bożej i naszej Najlepszej Matce, która broni nas jako swoich dzieci. Podziękowania należą się również Wam wszystkim, którzy współtworzycie wielką rodzinę czcicieli Matki Boskiej. W szczególny sposób dziękuję tym, którzy przyczynili się do sukcesu tej publikacji, która dla wielu stała się już nieodzowną pomocą w religijnej i moralnej formacji rodzin.

Tematem głównym tego bożonarodzeniowego wydania postanowiliśmy uczynić wzruszającą historię Małego Króla - Praskiego Dzieciątka Jezus. Ten przepiękny kult, rozpowszechniony na całym świecie, choć dzisiaj zapominany nadal jest źródłem niezwykłych łask dla wszystkich tych, którzy ufnie składają u stóp Bożej Dzieciny swoje zmartwienia i trudności dnia codziennego.

W dziale „Lektura duchowa" powracamy do słów o. Wawrzyńca Scupoli, zakonnika - teatyna z drugiej połowy XVI wieku. Publikujemy fragment jego dzieła „Walka duchowa". Książka ta, zalecana m.in. przez św. Franciszka Salezego, stanowi praktyczny przewodnik dla tych, którzy pragną się uświęcić i stają do odważnej walki z szatanem.

W dziale „Słowo Kapłana" ks. Tomasz Dawidowski odpowiada na pytanie jednego z czytelników i objaśnia w świetle nauki Kościoła Świętego konieczność wyspowiadania się przed przyjęciem Komunii Świętej.

Waszej uwadze polecam dział „Święte Wzory", który poświęcamy tym razem wielkiemu św. Franciszkowi Salezemu, ostoi kontrreformacji katolickiej w XVII wieku, doktorowi Kościoła, patronowi dziennikarzy i pisarzy katolickich.

Na Stronach Maryjnych swój tekst o Najświętszej Maryi Pannie Krzeszowskiej publikuje o. Łukasz od Najświętszej Maryi Panny Łaskawej z Krzeszowa, SP. Przedstawia w nim historię najstarszego w Polsce, cudownego obrazu Bogarodzicy.

Z okazji tych radosnych Świąt Wam Wszystkim, Drodzy Czytelnicy, redakcja „Przymierza z Maryją" życzy, aby w czasie Bożego Narodzenia Dzieciątko Jezus obdarzyło Was i Wasze Rodziny na cały rok łaską pokoju serc i opieką Najlepszej z Matek, Maryi. Mam nadzieję, że również w nowym 2003 roku będziemy razem. Życzę wszystkim owocnej lektury.
W Jezusie i Maryi

Sławomir Skiba,
redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!