Nuncjusz Apostolski w Polsce otworzył XVII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

2011-04-08 00:00:00
Nuncjusz Apostolski w Polsce otworzył XVII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore otworzył w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie XVII Targi Wydawców Katolickich. W tym roku w Arkadach Kubickiego prezentuje się ponad 140 wydawnictw, w tym goście z Hiszpanii, Czech, Niemiec i Finlandii. Tematem przewodnim Targów jest „Błogosławiony Jan Paweł II - Osoba - Życie - Działalność - Świadectwo”.

Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore podkreślił, że „sukcesem tych Targów jest ich wkład w ludzką i duchową formację wielu mężczyzn i kobiet w tym kraju, którzy są spragnieni słów prawdziwych, konstruktywnych, inspirujących i ukazujących sens życia”.

Obecny na uroczystości kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski zwrócił uwagę na skalę rozwoju wydawnictw katolickich w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat. Jak wspominał, gdy 17 lat temu inicjowano Targi, uczestniczyło w nich zaledwie kilku wystawców. – To była pozostałość po tamtym okresie. Bogu dzięki, że w tej dziedzinie udało się w Polsce tak wiele nadrobić – stwierdził metropolita warszawski.

W rozpoczętych w piątek w Warszawie XVII Targach Wydawców Katolickich bierze udział Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Na swoim stoisku – nr 22 – Instytut prezentuje kilkadziesiąt, wydanych przez siebie, tytułów książek i broszur o tematyce cywilizacyjnej, historycznej, społecznej, gospodarczej i religijnej. Dostępne są również ostatnie numery dwumiesięcznika „Polonia Christiana”.

W trakcie trzydniowej imprezy zaplanowano dziesiątki spotkań autorskich, promocji książek i dyskusji. Odbywają się one w miejscach położonych w pobliżu Arkad Kubickiego: w Domu Literatury, w Domu Polonii, w Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Klubie Księgarza.

W tegorocznej edycji targów bierze udział ponad 140 oficyn z całej Polski, a także wystawcy z Czech, Niemiec i Finlandii. Gościem honorowym jest hiszpański koncern medialny EDEBE.

Ofertę książkową wzbogaci emisja filmów, m.in. cykl „Wielcy Świadkowie wiary”. W sali kinowej Zamku Królewskiego pokazywane będą filmy o wielkich Polakach, m.in. o prymasach - Wyszyńskim i Hlondzie, siostrze Faustynie, o. Kolbe i ks. Popiełuszce.

Źródło: KAI
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!