O bezbożnym komunizmie

2009-07-03 00:00:00
O bezbożnym komunizmie

Głównym tematem dwumiesięcznika „Polonia Christiana” (nr 9, lipiec-sierpień 2009) jest tym razem komunizm. Mija bowiem 20 lat od jego fetowanego hucznie „obalenia” oraz lat 60 od dekretu Ojca Świętego Piusa XII nakładającego ekskomunikę na katolików należących do partii komunistycznych oraz wspierających ugrupowania polityczne ufundowane na tej zbrodniczej ideologii.

O ile niemiecki nazizm doczekał się faktycznego potępienia i osądzenia, komunizm jest wciąż obecny właściwie na całym świecie – choć nie wszędzie w postaci oficjalnie działających partii komunistycznych, to z pewnością w instytucjonalnie wspieranych nowych ideologiach i kulturze. Możemy przeczytać w najnowszej „PCh” m.in. o jego totalitarnym obliczu, bliźniaczym podobieństwie do nazizmu, fiasku polityki układania się przez część katolików (w tym duchowieństwa) z komunizmem, wreszcie o jego obecnych wcieleniach. Piszą o tym m.in. Jacek Bartyzel, Roman Konik, Stanisław Michalkiewicz, Valdis Grinsteins i José Antonio Ureta.

Przebywający w maju w Polsce na serii wykładów dr Paul Cameron, wybitny badacz problematyki homoseksualizmu udzielił obszernego wywiadu Joannie Najfeld. Ta sama autorka w artykule Dr Cameron w objęciach Ministerstwa Prawdy prezentuje kulisy wspomnianej wizyty, zwłaszcza rozpętanej przez „Gazetę Wyborczą” kampanii obelg i dezinformacji wokół osoby naukowca. „Gazecie” oraz prowadzonej przez nią wojnie ideologicznej poświęcony jest obszerny artykuł Grzegorza Kucharczyka, związany z 20. rocznicą początków ukazywania się tego dziennika. 

Nie brak w 9. numerze „Polonia Christiana” również artykułów historycznych (Mariusza Affeka o twierdzy chocimskiej, Jacka Kowalskiego o symbolice Drzwi Gnieźnieńskich), teologicznych (kard. Jorge Mediny Estéveza na temat ekskomuniki ciążącej na osobach łamiących przysięgę małżeńską), a także obszernego działu poświęconego sztuce (tym razem twórczości Giotta i malarstwu śląskiemu, prezentowanemu od końca czerwca na wystawie we Wrocławiu). Z kolei, Alejandro Ezcurra przybliża Czytelnikom piękno peruwiańskiego baroku.

Dwumiesięcznik „Polonia Christiana” dostępny jest w prenumeracie, a także w salonach prasowych Empik, Relay, Inmedio oraz Ruch.


Od dziś, dwumiesięcznik „Polonia Christiana” dostępny jest również on-line w Internecie. Wystarczy odwiedzić stronę www.ePCh.PoloniaChristiana.pl, „kliknąć” w ilustrację okładki wybranego numer magazynu „Polonia Christiana”, a następnie wysłać sms na podany numer telefonu. Nieograniczony, 24-godzinny dostęp zarówno do najnowszego numeru dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, jak i do całego archiwum kosztuje zaledwie 1 zł.

PiotrSkarga.pl
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.