O bezbożnym komunizmie

2009-07-03 00:00:00
O bezbożnym komunizmie

Głównym tematem dwumiesięcznika „Polonia Christiana” (nr 9, lipiec-sierpień 2009) jest tym razem komunizm. Mija bowiem 20 lat od jego fetowanego hucznie „obalenia” oraz lat 60 od dekretu Ojca Świętego Piusa XII nakładającego ekskomunikę na katolików należących do partii komunistycznych oraz wspierających ugrupowania polityczne ufundowane na tej zbrodniczej ideologii.

O ile niemiecki nazizm doczekał się faktycznego potępienia i osądzenia, komunizm jest wciąż obecny właściwie na całym świecie – choć nie wszędzie w postaci oficjalnie działających partii komunistycznych, to z pewnością w instytucjonalnie wspieranych nowych ideologiach i kulturze. Możemy przeczytać w najnowszej „PCh” m.in. o jego totalitarnym obliczu, bliźniaczym podobieństwie do nazizmu, fiasku polityki układania się przez część katolików (w tym duchowieństwa) z komunizmem, wreszcie o jego obecnych wcieleniach. Piszą o tym m.in. Jacek Bartyzel, Roman Konik, Stanisław Michalkiewicz, Valdis Grinsteins i José Antonio Ureta.

Przebywający w maju w Polsce na serii wykładów dr Paul Cameron, wybitny badacz problematyki homoseksualizmu udzielił obszernego wywiadu Joannie Najfeld. Ta sama autorka w artykule Dr Cameron w objęciach Ministerstwa Prawdy prezentuje kulisy wspomnianej wizyty, zwłaszcza rozpętanej przez „Gazetę Wyborczą” kampanii obelg i dezinformacji wokół osoby naukowca. „Gazecie” oraz prowadzonej przez nią wojnie ideologicznej poświęcony jest obszerny artykuł Grzegorza Kucharczyka, związany z 20. rocznicą początków ukazywania się tego dziennika. 

Nie brak w 9. numerze „Polonia Christiana” również artykułów historycznych (Mariusza Affeka o twierdzy chocimskiej, Jacka Kowalskiego o symbolice Drzwi Gnieźnieńskich), teologicznych (kard. Jorge Mediny Estéveza na temat ekskomuniki ciążącej na osobach łamiących przysięgę małżeńską), a także obszernego działu poświęconego sztuce (tym razem twórczości Giotta i malarstwu śląskiemu, prezentowanemu od końca czerwca na wystawie we Wrocławiu). Z kolei, Alejandro Ezcurra przybliża Czytelnikom piękno peruwiańskiego baroku.

Dwumiesięcznik „Polonia Christiana” dostępny jest w prenumeracie, a także w salonach prasowych Empik, Relay, Inmedio oraz Ruch.


Od dziś, dwumiesięcznik „Polonia Christiana” dostępny jest również on-line w Internecie. Wystarczy odwiedzić stronę www.ePCh.PoloniaChristiana.pl, „kliknąć” w ilustrację okładki wybranego numer magazynu „Polonia Christiana”, a następnie wysłać sms na podany numer telefonu. Nieograniczony, 24-godzinny dostęp zarówno do najnowszego numeru dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, jak i do całego archiwum kosztuje zaledwie 1 zł.

PiotrSkarga.pl
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.