Obama ugina się pod presją, ale biskupi pozostają sceptyczni

2012-02-13 00:00:00
Obama ugina się pod presją, ale biskupi pozostają sceptyczni

Tylko całkowite unieważnienie przepisów w sprawie przymusowych ubezpieczeń, refundujących antykoncepcję, jest gwarancją przestrzegania swobód religijnych. Takie stanowisko wyrazili biskupi amerykańscy, mimo że prezydent Barack Obama, w wyniku gwałtownej krytyki ze strony katolików i innych chrześcijan, zapowiedział zmianę zaproponowanych przez siebie zasad wykupywania wspomnianych świadczeń przez instytucje religijne.
 
Nakaz opłacania przez katolickie szpitale, szkoły i uczelnie w ramach obowiązkowych pakietów ubezpieczeń darmowej antykoncepcji, środków poronnych i sterylizacji, ma teraz zostać przerzucony na firmy ubezpieczeniowe. W słowa te nie wierzy już Kościół, którego wyznawców w ubiegłym roku zapewniano, iż forsowana przez Biały Dom reforma zdrowotna nie ograniczy praw wierzących. Wbrew zapewnieniom, administracja zaczęła wdrażać plan, który narusza swobody religijne i łamie sumienia wyznawców Jezusa.
 
W oficjalnym oświadczaniu z 10 lutego episkopat Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że zaproponowane przez prezydenta zmiany nt. wdrażania w życie reformy powszechnych ubezpieczeń są wciąż niejasne w szczegółach i zbyt ograniczone. Zdaniem biskupów z pobieżnej analizy wynika, iż nadal ubezpieczenie zawierać będzie kwestionowane z moralnego punktu widzenia „usługi” i specyfiki, a pracodawcy religijni, którzy sami się ubezpieczają, oraz religijne firmy ubezpieczeniowe nie będą zwolnieni z obowiązku opłacania antykoncepcji, środków poronnych i sterylizacji.
 
Hierarchowie zapowiedzieli, że nadal energicznie będą walczyć o cofnięcie wdrażanych przepisów i poszanowanie zasad wolności sumienia.


Źródło: KAI
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!