Obama złożył życzenia z okazji Ramadanu, nie pamiętał jednak o Wielkanocy

2011-08-03 00:00:00
Obama złożył życzenia z okazji Ramadanu, nie pamiętał jednak o Wielkanocy

Prezydent Barack Obama po raz kolejny złożył muzułmanom, zamieszkującym Stany Zjednoczone życzenia z okazji rozpoczynającego się Ramadanu. Zaprosił także przedstawicieli świata islamskiego do Białego Domu na uroczystą kolację. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że amerykański prezydent unika składania życzeń chrześcijanom z okazji ich świąt, choć deklaruje, że sam jest chrześcijaninem. W tym roku, na przykład, nie wydał orędzia z okazji Świąt Wielkanocnych, ale upamiętnił każde święto muzułmańskie.

Prezydent napisał w specjalnym oświadczeniu, że pragnie wraz z małżonką złożyć najlepsze życzenia wszystkim wspólnotom muzułmańskim w kraju i za granicą. Przypomniał, że Ramadan jest okresem postnym, który obchodzą muzułmanie na całym świecie. „Rodziny i wspólnoty – czytamy w oświadczeniu - dzielą się szczęściem, gromadząc na modlitwie i praktykach postnych”. Dodał, że Ramadan, to także okres głębokiej refleksji i poświęcenia, pogłębienia duchowości, dyscypliny oraz czas Bożego miłosierdzia. Przypomniał trudną sytuację głodujących w Somalii i w „Rogu Afryki”. Zachęcił do niesienia im pomocy, by uniknąć gorszej katastrofy.

Prezydent zaprosił przedstawicieli wspólnoty muzułmańskiej do udziału w uroczystej kolacji, która ma być wydana w Białym Domu na koniec Ramadanu.  

Wiosną tego roku konserwatywne media ostro skrytykowały prezydenta za to, że nie wydał specjalnego oświadczenia z okazji Świąt Wielkanocnych, ale upamiętnił w ub. roku każde, nawet najmniejsze święto muzułmańskie. Z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych Obama zorganizował w Białym Domu świeckie święto „yoga garden” i zaprosił na „śniadanie wielkanocne” liberalnych chrześcijan, w tym siostrę Carol Keehan, szefową Katolickiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Zdrowia, które podaje się za katolickie choć było wielokrotnie potępiane przez episkopat USA, z powodu popierania proaborcyjnej ustawy zdrowotnej.

Fox News, „The Washington Times” i inne konserwatywne media podkreśliły, że niewygłoszenie orędzia wielkanocnego było szczególnie wymowne w kontekście wielkiej uwagi, jaką prezydent Obama przywiązywał do świąt muzułmańskich w ub. roku. Prezydent wygłaszał specjalne orędzia z okazji Ramadanu, oraz świąt Eid-ul-Fitr, Haji i Eid-ul-Adha.

„Prezydent wydał oficjalne orędzie z okazji Paschy, Ramadanu i Diwali. Ale z okazji Wielkanocy nie powiedział nic” – napisano w komentarzu redakcyjnym gazety „The Washington Times”.

Poprzednie oświadczenia prezydenta były krytykowane za nadanie świętom wielkanocnym charakteru inkluzywnego. Prezydent mówił bowiem w ub. roku o „wspólnym duchu ludzkości, właściwym dla żydów, chrześcijan, muzułmanów, hindusów, wierzących i niewierzących”. Inaczej było w przypadku orędzi wydawanych z okazji świąt muzułmańskich. Amerykański prezydent zawsze podkreślał ich „wyjątkowy charakter”.

Źródło: Catholic Culture, AS
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.