Obrońcy życia brutalnie zaatakowani w Paryżu

2011-09-22 00:00:00
Obrońcy życia brutalnie zaatakowani w Paryżu

Obrońcy życia, którzy w ubiegłą sobotę modlili się przy wejściu do jednego z paryskich szpitali, zostali brutalnie zaatakowani. Musiały interweniować specjalne jednostki policyjne.

Około 30 obrońców życia, ze względu na obostrzenia utrudniające demonstracje podzielonych na dwie grupy, zostało obrzuconych jajami. Działaczom pro-life zniszczono banery i skradziono rzeczy osobiste. Napadnięto także na kobietę, która robiła zdjęcia. Interweniowała policja. Tłum wandali napadł również na samochód obrońców życia, którym dojechali na demonstrację. Policja musiała siłą ich odciągać.

Proaborcyjni demonstranci wykrzykiwali obraźliwe i bluźniercze hasła w obronie prawa do aborcji, chwaląc Judasza a nawet grozili obrońcom życia ukrzyżowaniem. Obiecywali im „dwie deski i trzy gwoździe.”

Grupa siedmiu obrońców życia przez 45 minut znajdowała się na wąskim chodniku. Zwróceni tyłem do balustrady otaczającej szpital ochraniani byli przed agresywnymi atakami przez kordon policyjny.  

Demonstranci urządzili protest przed szpitalem Tenon, w którym co roku aż do 2009 mordowano - zgodnie z prawem - 500 dzieci. Ten duży szpital publiczny przestał wykonywać zabiegi aborcyjne trzy lata temu, ale w tym roku burmistrz 20. dzielnicy Paryża, socjalistka Frédérique Calandra, przychylnie odniosła się do nacisków lobby proaborcyjnego i obiecała wznowić niechlubne praktyki. Szpital został ponownie otwarty w kwietniu tego roku.

Na wznowienie działalności aborcyjnej nalegały: lokalny oddział Planned Parenthood, organizacje feministyczne, skrajnie lewicowe grupy i partie komunistyczne, socjalistyczne oraz partia Zielonych, kilka związków zawodowych i oficjalnie „antyrasistowska" grupa – „Ligue des droits de l'homme "(Human Rights League).

Katoliccy obrońcy życia skupieni wokół organizacji „SOS Tout-petits" , która słynie z organizowania demonstracji i spotkań modlitewnych w pobliżu szpitali publicznych oraz prywatnych klinik, w których dokonuje się aborcji w wielu miastach Francji, postanowiła zorganizować serię podobnych spotkań przed paryskim szpitalem, począwszy od soboty.

Działacze pro-life we Francji nie mają łatwego życia. W 1993 r. i 2001 r. wprowadzono prawo, które zakazuje wywierania „moralnej i psychologicznej presji przeciw aborcji”.

Dr Xavier Dor z SOS Tout petit spędził kilka tygodni w więzieniu za pokojowe protesty. Gdy grzywny zaczęły być zbyt kosztowne, grupa postanowiła zmienić zasady działania i obecnie organizuje spotkanie modlitewne pod klinikami aborcyjnymi. Obrońcy życia zapowiedzieli powrót pod szpital 15 października.

Dr Dor podkreślił, że przez ostatnie dwanaście lat w Paryżu nie było takiej przemocy i widocznej opozycji wobec działań SOS Tout-petits. Dodał, że dobrze zorganizowana i gwałtowna reakcja na ich demonstrację pokazuje, że coś się zmienia i że odmawianie modlitwy Różańcowej w intencji ofiar aborcji jest traktowane bardzo poważnie, nawet jeśli zbiera się publicznie jedynie garstka ludzi.

Dr Dor jest byłym pediatrą i embriologiem. Jeden z działaczy Planned Parenthood oskarżył go kiedyś o stosowanie „przemocy”, bo podarował przyszłej matce skarpetki dla dziecka, które ona zamierzała zabić.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.