Obrońcy życia i rodziny manifestowali także w Rzeszowie

2011-06-01 00:00:00
Obrońcy życia i rodziny manifestowali także w Rzeszowie


W II Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielne popołudnie przeszedł ulicami Rzeszowa wzięło udział – według organizatorów – ok. 3 tys. osób. Uczestnicy marszu manifestowali w ten sposób swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia ludzkiego już od mementu poczęcia. Organizatorem Marszu było Stowarzyszenie Contra in Vitro.

Uczestniczy Marszu dla Życia i Rodziny zebrali się w rzeszowskim kościele oo. Bernardynów. Mszę świętą odprawił biskup Kazimierz Górny, który podkreślał, że ten marsz to także dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. – Wołał żeby życie każdego dziecka było szanowane, bez względu na wyznanie i światopogląd, bo każde dziecko jest darem Bożym – mówił ordynariusz diecezji rzeszowskiej.



Następnie obrońcy życia i rodziny udali się na rzeszowski Rynek, gdzie trwał festyn rodzinny z okazji Dni Matki i Dziecka. Uczestnicy manifestacji nieśli transparenty z napisami: „Każdy z nas był zarodkiem”, „Dzieci skarbem, a nie garbem”, „Rzeszów stawia na rodzinę”, „Żyję dzięki mamie i tacie”. Tłum skandował: „Niskie podatki dla ojca i matki!”, „Zawsze i wszędzie rodzina za życiem będzie!”.

Poprzez ten Marsz chcemy dać świadectwo, że życie rodzinne jest najważniejsze – mówili młodzi uczestnicy pikiety. Jacek Kotula, szef rzeszowskiego Stowarzyszenia „Contra in Vitro”, które zorganizowało manifestację mówił: – Propagujemy macierzyństwo, ojcostwo, pochwałę życia. Domagamy się przywilejów dla rodziny. Jest ona dla nas ważna i musi być silna.

Organizatorzy manifestacji odczytali list otwarty w sprawie prawnej ochrony wszystkich dzieci nienarodzonych. Modlono się za dzieci zagrożone aborcją, wspominając szczególnie bł. Jana Pawła II, który zawsze jednoznacznie i stanowczo opowiadał się w obronie życia dzieci poczętych.

Źródło: Contra In Vitro, Radio Via, TVP.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.