Odkrywanie kłamstw o gender - już wkrótce spotkania w ramach Klubu Polonia Christiana

2014-04-30 00:00:00
Odkrywanie kłamstw o gender - już wkrótce spotkania w ramach Klubu Polonia Christiana
Autor licznych publikacji poruszających zagadnienie rewolucji kulturowej i członek niemieckiego stowarzyszenia Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), Mathias von Gersdorff odbędzie turnee po Polsce w ramach Klubu Polonia Christiana.
 
Mathias von Gersdorff jest szefem akcji chroniącej najmłodszych przez demoralizacją „Dzieci w niebezpieczeństwie” („Kinder in Gefahr”), autor wielu książek i artykułów, m.in. wydanej w Polsce „Rewolucja seksualna zagraża dzieciom”. Publikuje również w polskiej prasie, m.in. w: "Polonia Christiana", "Naszym Dzienniku", "Egzorcyście".
 
Mathias von Gersdorff będzie gościem serii spotkań w ramach klubów Polonia Christiana. Wraz z nim w spotkaniach wezmą udział m.in. ks. prof. Tadeusz Guz i ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Poniżej zamieszczamy szczegółowy plan spotkań.
 
 
Białystok, 6 maja (wtorek):
godz.: 18.00, Kino TON, Białystok, Rynek Kościuszki 2
- Mathias von Gersdorff, „Gender jako ideologia destrukcji – głos z Niemiec”
 
Poznań, 7 maja (środa):
godz. 19:00 Pałac Działyńskich, Stary Rynek 78/79 61-772 Poznań
- ks. prof. Tadeusz Guz, „Gender jako skutek nowożytnych ideologii”
- Mathias von Gersdorff, „Gender jako ideologia destrukcji – głos z Niemiec”
 
Wrocław, 8 maja (czwartek):
godz. 17.30 w sali „ETNO”, Rynek ul. Sukiennice 6
- ks. prof. Tadeusz Guz, „Gender jako skutek nowożytnych ideologii”
- Mathias von Gersdorff, „Gender jako ideologia destrukcji – głos z Niemiec”


PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!