Oenzetowski program ds. młodzieży proponuje dekryminalizację prostytucji i dostęp do aborcji

2011-07-05 00:00:00
Oenzetowski program ds. młodzieży proponuje dekryminalizację prostytucji i dostęp do aborcji

Wydział zajmujący się sprawami młodzieży Funduszu Ludnościowego ONZ zaaprobował program, w którym stwierdza się, że „aborcja i seks jest kluczem do realizacji praw seksualnych i reprodukcyjnych młodzieży”. Zaapelowano o dekryminalizację prostytucji, która pozwoli na realizację „prawa do swobody seksualnej młodych ludzi”(sic!).

W ramach przygotowań do oenzetowskiej konferencji poświęconej sprawom młodzieży, która odbędzie się w Nowym Jorku pod koniec lipca br., biuro Y-PEER, działające w ramach Funduszu Ludnościowego wydało oświadczenie, wzywając rządy państw do realizacji „praw seksualnych i reprodukcyjnych” młodych ludzi.

"Wyobrażamy sobie świat, w którym seksualne i reprodukcyjne prawa młodzieży będą w pełni realizowane, wskutek czego może ona doświadczać i cieszyć się ze swojej seksualności” -  napisano w oświadczeniu.

Dokument oenzetowski kładzie szczególny nacisk na „prawo wyboru” do seksu, jakiego pragną młodzi  i wzywa rządy do stworzenia systemu prawnego, w którym będą oni mieli zapewniony „powszechny dostęp do bezpiecznej aborcji i wyczerpującej edukacji seksualnej”.

Autorzy dokumentu sytuują homoseksualistów, prostytutki, i narkomanów obok  młodzieży niepełnosprawnej, domagając się dla nich pełnego poszanowania i szczególnego uprzywilejowania.

W sprawach dotyczących służby zdrowia zwraca się uwagę, że pracownicy medyczni muszą zachować szczególną  poufność, nawet wtedy, gdy o pewne porady (np. w sprawie antykoncepcji) poproszą dziesięcioletnie dzieci.

W ubiegły piątek Y-PEER rozpoczęła kampanię promocyjną, której celem jest uzyskanie odpowiedniego poparcia dla programu. Powołuje się ona na m.in. Milenijne Cele Rozwoju, a także na różne inne deklaracje i konwencje poświęcone prawom dzieci i młodzieży. Z tego względu priorytetowe mają być „prawa dot. zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”.

Niektóre organizacje młodzieżowe zaprotestowały przeciwko tak instrumentalnemu traktowania spraw młodzieży. Ignacio Ibarzábal, dyrektor organizacji młodzieżowej Grupo Solido podkreślił, że stanowisko agend oenzetowskich nie odzwierciedla pragnienia wielu młodych ludzi.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.