Ok. 80 tys. osób ze 131 krajów podpisało „Deklarację Solidarności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI”. W tej grupie było najwięcej Polaków – 24.743 sygnatariuszy.
Deklaracja Solidarności była odpowiedzią na ataki mediów oraz polityków w niektórych krajach na Benedykta XVI, związane z jego wypowiedziami w czasie pielgrzymki do Afryki, którą odbył w marcu tego roku. Benedykt XVI powiedział wówczas, że nie można pokonać problemu AIDS tylko za pomocą sloganów reklamowych i dystrybucji prezerwatyw, która jedynie zwiększy problem. W tym wypadku „konieczna jest humanizacja seksualności, to znaczy odnowienie duchowe i ludzkie, które wnosi z sobą nowy sposób zachowywania się jednych ludzi wobec drugich” oraz solidarność wobec cierpiących.
W odpowiedzi na ataki Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia jako organizacja afiliowana przy międzynarodowej organizacji Human Life International prowadził zbieranie podpisów na stronie internetowej http://www.tak-dla-benedykta.pl/ we współpracy z Katolicką Agencją Informacyjną z Austrii „Kath net”.
Sygnatariusze wyrażali sprzeciw wobec „niepohamowanych ataków w mediach na osobę Ojca Świętego w kontekście Jego pielgrzymki do Afryki i wyrażali „podziękowanie Ojcu Świętemu za Jego bezkompromisowe głoszenie prawdy, której tak bardzo potrzebuje współczesny świat”. Ich zdaniem „kilka słów prawdy stało się pretekstem do kolejnej próby podważania nauczania Kościoła katolickiego, a szczególnie encykliki «Humanae vitae»”.
Listy z wyrazami solidarności zostały przekazane do Watykanu pod koniec maja 2009 r. przez dyrektora HLI – Rome ks. prał. Ignacio Barreiro Carambula. HLI zebrała 44.672 deklaracje, austriackie „Kath net” 20.809, HLI w USA ok. 14 tys. Deklaracje podpisywano w 13 językach. Osoby wspierające reprezentują 131 krajów. Najwięcej było Polaków - 24.743.
Podziękowania od Ojca Świętego w języku angielskim, zostało podpisane w imieniu Jego Świątobliwości przez abp. Fernando Fioni.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.