ONZ: próba ustanowienia nowego ”prawa dzieci do kompleksowej edukacji seksualnej”

2010-10-29 00:00:00
ONZ: próba ustanowienia nowego ”prawa dzieci do kompleksowej edukacji seksualnej”

Blok państw afrykańskich i karaibskich na forum ONZ zdecydowanie odrzucił raport, który promuje prawo najmłodszych dzieci do wczesnej, kompleksowej edukacji seksualnej, którą miałoby im zapewnić państwo.

Kontrowersyjny raport przygotował Victor Muňoz, który twierdził, że państwa mają obowiązek zapewnienia już najmłodszym dzieciom dostępu do korzystania z wczesnej edukacji seksualnej. Muňoz powołał się na skandaliczne zalecenia UNESCO w sprawie edukacji seksualnej i tzw. Zasad z Dżakarty oraz na inne nieobligatoryjne dla państw raporty ONZ. Autor raportu nie pojawił się na forum ONZ, by odpowiadać na pytania oburzonych przedstawicieli niektórych państw.

W dokumencie jest mowa o tym, że co prawda rodzice mają prawo do edukacji swoich dzieci, jednak edukacja ta nie powinna się sprzeciwiać ich prawom. Dzieci i młodzież, jego zdaniem, mają prawo do rzetelnej informacji dotyczącej reprodukcji, ale także na temat tzw. orientacji seksualnej i tożsamości płciowej (sic!). Zdaniem Muňoza szkoły powinny nauczać na temat „różnorodności seksualnej”, gdyż „zaprzeczanie istnieniu lesbijek, pederastów, transseksualistów i biseksualistów powoduje, że naraża się te grupy na dyskryminację w społeczeństwie".

Państwa afrykańskie, Ameryki Łacińskiej, karaibskie a także organizacja skupiająca państwa muzułmańskie bezwzględnie potępiły skandaliczny raport Muňoza i odrzuciły go. Potępiły go także USA, Rosja, Watykan, nie uznając „prawa do kompleksowej edukacji seksualnej małych dzieci". Poparły go np. Szwajcaria, Norwegia, Kanada i Argentyna, jak również delegaci Unii Europejskiej.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!