Pakistan: Kościół skarży się na dyskryminację wiernych ze strony Talibów
2009-06-09 00:00:00
Pakistański Kościół zaprotestował przeciwko dyskryminacji mniejszości religijnych na terenach położonych w pobliżu granicy z Afganistanem. Oświadczenie w tej sprawie wystosowała Komisja „Iustitia et Pax” tamtejszego episkopatu.
W dokumencie podpisanym przez jej przewodniczącego, abp Johna Saldanhę podkreślono, że wprowadzenie tam podatku dla niemuzułmanów jest bezpośrednim zagrożeniem dla podstawowych praw człowieka.
Przedstawiciele Kościoła wezwali władze federalne i regionalne, by ulżyły losowi rodzin wyznających inne religie niż islam, zmuszane do przekazywania swego „ciężko zapracowanego chleba” ekstremistom. Za nałożenie tego podatku odpowiada ekstremistyczna organizacja islamska, Lashkar-e-Islam.
Komisja „Iustitia et Pax” wyraziła ubolewanie z powodu dyskryminacji, zastraszania i wydalania osób należących do mniejszości religijnych. Jak zaznaczono, dyskryminacyjny podatek stanowi też zagrożenie dla wiarygodności pakistańskiej demokracji oraz systemu politycznego. Obowiązkiem władz jest zapewnienie wszystkim obywatelom bezpieczeństwa i zgodnie z konstytucją – równego traktowania.
Minister ds. Mniejszości Religijnych, Shahbaz Bhatti w odpowiedzi na dokument zaznaczył, że opodatkowanie niemuzułmanów jest nielegalne, sprzeczne z konstytucją i normami moralności. Potępił osoby dopuszczające się przemocy w imię religii. Zapewnił, iż władze nie pozwolą by Talibowie zagrażali i szkodzili mniejszościom.
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!