Pakistan: szkoły uczą pogardy do chrześcijan

2011-11-18 00:00:00
Pakistan: szkoły uczą pogardy do chrześcijan

W szkołach publicznych w Pakistanie uczy się nietolerancji religijnej i wyższości islamu. Amerykańska organizacja ds. wolności religijnej zbadała treści nauczania znajdujące się w 100 obowiązkowych podręcznikach wykorzystywanych w Pakistanie w klasach od 1 do 10. Z raportu jednoznacznie wynika, że przekazywane w szkołach treści są naszpikowane radykalnymi islamskimi poglądami.

„Członkowie mniejszości religijnych są przedstawiani jako obywatele drugiej kategorii, którym nadano przywileje, na jakie nie zasługują i za które powinni być dozgonnie wdzięczni muzułmanom” – czytamy w raporcie zatytułowanym „Edukacja i dyskryminacja religijna w Pakistanie”.
 
Przedstawiciele mniejszości są przedstawiani w złym świetle, a ich wkład w budowanie życia społecznego, politycznego i kulturalnego jest zupełnie pomijany. Co więcej zaznacza się, że nie są oni godni, by pełnić odpowiedzialne funkcje. Odnosi się to do chrześcijan, oraz wyznawców hinduizmu, buddystów czy sikhów. Autorzy podręczników przypominają uczniom, że „przedstawiciele mniejszości zagrażają islamskiej tożsamości Pakistanu”.
 
Raport wskazuje zarazem, że do nauki tych dyskryminujących treści zobowiązani są także uczniowie niemuzułmańscy. Poważne obawy autorów raportu budzi też fakt, że aż 80 proc. nauczycieli uważa, iż zawód ten mogą wykonywać wyłącznie muzułmanie. Każdy inny jest przez nich postrzegany, jako „wróg islamu”.
 
„Nauczanie nietolerancji religijnej w szkołach stoi u podstaw rosnącego ekstremizmu i przemocy religijnej w Pakistanie” – mówi, komentując raport, pracujący w Lahaurze dominikanin. O. James Channan kieruje działającym w tym mieście Dominikańskim Centrum Pokoju. Zaznacza on, że by naprawdę żyć w pokoju Pakistan potrzebuje głębokiej reformy systemu edukacji.

Źródło: KAI
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.