Pakistan: ustawa o bluźnierstwie pozostanie bez zmian
2011-02-08 00:00:00

Pakistańska deputowana Sherry Rehman zrezygnowała ze starań o zmianę ustawy o bluźnierstwie. Swoją propozycję zmian wniosła ona na forum parlamentu po tym, jak na karę śmierci skazana została chrześcijanka.
Jednak po pogróżkach, jakie otrzymała pod swoim adresem, i po zamordowaniu gubernatora Pendżabu, Salmana Taseera, który popierał zaproponowane zmiany, deputowana wycofała się z projektu. Stwierdziła, że będzie popierać linię wyznaczoną przez rząd i Pakistańską Partię Ludową, której jest członkiem. Zarzuciła jednak władzom, że coraz bardziej ulegają one presji agresywnych islamistów.
Kropkę nad „i” postawił premier Pakistanu, Yousaf Raza Gilani mówiąc publicznie, że ustawa pozostanie w niezmienionym kształcie. Przez radykalne ugrupowania islamskie zostało to przyjęte z aplauzem.
Decyzję premiera skrytykował przewodniczący katolickiego episkopatu Pakistanu abp Lawrence Saldanha. Nazwał ją „aktem kapitulacji”. Wyraził przy tym głębokie oburzenie Kościoła katolickiego wobec niechęci władz do zmiany niesprawiedliwego prawa, nadużywanego dla osobistych korzyści i nękania nie-muzułmanów.
Agencje donoszą o aresztowaniu z tego paragrafu mężczyzny, który „dotknął ubrudzonymi rękami Koranu”. Do więzienia za obrazę Mahometa trafił też końcem stycznia 17-latek, Syed Samiullah. Jeden z nauczycieli oskarżył go o „pisanie podczas egzaminu treści obrażających proroka”. Nikt nie ujawnił, co tak obrazoburczego miał napisać młodzieniec. Może jednak zastanawiać fakt, że egzamin zdawał on w kwietniu ubiegłego roku, a do więzienia za zawarte w nim treści trafił dopiero teraz.
Źródło: Radio Watykańskie
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...