Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie

2011-10-12 00:00:00
Palikot zapowiada walkę z krzyżem w Sejmie


Janusz Palikot obwieścił w TVN24, że w Sejmie nie chce krzyża i w tej sprawie zwróci się do marszałka Grzegorza Schetyny – informuje portal niezalezna.pl. – Jeśli Sejm się nie zgodzi, przekażemy to do trybunału. Chcemy, by zgodnie z konstytucją w Sejmie nie było krzyża – powiedział Palikot.

Niezalezna.pl przypomina, że w Konstytucji nie ma ani słowa o tym, że Polska jest państwem świeckim i w miejscach publicznych nie może wisieć krzyż. Zamiast zająć się kryzysem i fatalną sytuacją gospodarczą w Polsce, Palikot wynajduje tematy zastępcze – czytamy w portalu, który zauważa, że przypomina to do złudzenia sytuację po wyborach prezydenckich, gdy Bronisław Komorowski zamiast zająć się realnymi problemami państwa, rozpoczął „wojnę religijną”. Stało się to po wywiadzie udzielonemu przez prezydenta-elekta Komorowskiego „Gazecie Wyborczej”, gdzie padło pytanie o stojący przed pałacem prezydenckim Krzyż Pamięci, który postawili harcerze po smoleńskiej katastrofie.

Postawa Palikota nie zaskakuje – jest w antyklerykalnej partii, w której znaleźli się Andrzej Rozenek, były zastępca redaktora naczelnego brukowego, skrajnie antykościelnego tygodnika „Nie”, oraz Roman Kotliński, były duchowny katolicki, szef tygodnika „Fakty i Mity”. To właśnie na jego łamach publikował Grzegorz Piotrowski, morderca księdza Jerzego Popiełuszki.

Źródło: Niezalezna.pl

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.