Paragwaj odmówił ratyfikowania skandalicznej konwencji o prawach młodzieży

2010-11-15 00:00:00
Paragwaj odmówił ratyfikowania skandalicznej konwencji o prawach młodzieży

Paragwajski parlament, mimo licznych nacisków organizacji międzynarodowych, rządu oraz mediów nie zgodził się na ratyfikację tzw. iberoamerykańskiej konwencji o prawach młodzieży. Jest to dokument, który przyznaje szereg skandalicznych praw młodzieży w wieku od 15 do 24 lat.

Konwencja narzuca krajom, które ją ratyfikują, obowiązek wprowadzenia do szkół na wszystkich poziomach nauczania edukacji seksualnej, która „ma nauczać pełnej akceptacji tożsamości młodych ludzi” oraz promować metody i środki zapobiegania niechcianej ciąży oraz chorobom przenoszonym drogą płciową. Konwencja zabrania jakiejkolwiek formy dyskryminacji młodzieży, w tym dyskryminacji z powodu „orientacji seksualnej” oraz głoszonych opinii.

Zgodnie z konwencją młodzi ludzie już w wieku 15 lat „mają prawo do swobodnego wyboru partnera życiowego, do wspólnego życia z nim i do założenia małżeństwa opartego na równych prawach”. (art. 20) Ci młodzi ludzie mają także prawo do wyboru religii, jakiej chcą i do głosowania w wyborach powszechnych (art. 17 i 21).

Kolejne skandaliczne zapisy mówią o tym, że młodzież ma prawo do własnej tożsamości budowanej w oparciu o indywidualne cechy płci, „orientację seksualną” itp. Konwencja narzuca także obowiązek przekazania nadzoru nad respektowaniem tych wszystkich praw ponadnarodowej iberoamerykańskiej organizacji młodzieżowej.

Paragwajska Izba Deputowanych, mimo silnego nacisku organizacji międzynarodowych, rządu i mediów nie zgodziła się na ratyfikację dokumentu.

Konwencję przyjęły i ratyfikowały do tej pory: Republika Dominikany, Ekwador, Kostaryka, Honduras, Urugwaj i Boliwia. Podpisały, ale nie ratyfikowały jej jeszcze: Kuba, Gwatemala, Meksyk, Nikaragua, Paragwaj, Peru, Portugalia, Wenezuela oraz Panama.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!