Pełnomocnik premiera: homoseksualiści mogą pracować w szkole
2008-03-27 00:00:00
Homoseksualista może uczyć dzieci w szkole, być opiekunem w internacie, a także wychowawcą na koloniach – uważa Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik premiera ds. równego statusu prawnego. – Jeśli jest dobrym pedagogiem i dobrze się spisuje na stanowisku, które wykonuje, to nie powinno mieć znaczenia – stwierdziła w Kontrwywiadzie RMF FM.
Radziszewska przyznała, że swoje obowiązki pojmuje jako walkę o prawa homoseksualistów, czy w ogóle mniejszości seksualnych.– (...) Pełnomocnik do spraw równego statusu prawnego ma pilnować tego, żeby nie był ktokolwiek dyskryminowany z jakiegokolwiek powodu – wyjaśnia.
Jej zdaniem homoseksualiści są w Polsce dyskryminowani m.in. w dostępie do pracy. Jako przykład podała dyskusję na temat: czy taka osoba może uczyć dzieci w szkole. Pani pełnomocnik uważa że „oczywiście” tak, gdyż nie jest to kryterium przyjmowania do pracy w szkole.
Odpowiadając na pytanie dlaczego zwalnianie z pracy jest dyskryminacją, a niezezwolenie na związki partnerskie taką dyskryminacją nie jest, Elżbieta Radziszewska tłumaczy: – Dlatego że polskie prawo i konstytucja jednoznacznie określa małżeństwo. Natomiast umowę cywilno-prawną może każdy zawrzeć z każdym; może upoważnić każdy do każdego; każdy może każdemu przepisać swój majątek. A idąc do szpitala, bo takie argumenty też słyszałam, wtedy, kiedy pacjent wyraża zgodę na odpowiednie leczenie, również upełnomocnia kogoś, by uzyskał na jego temat informację.
Radziszewska przyznaje, że można zmienić Konstytucję, która obecnie mówi, że małżeństwo jest między kobietą a mężczyzną, ale ona jest temu przeciwna, gdyż „dzisiaj nie ma takiej zgody społecznej”. – To dotyczy kwestii ideowej, moralnej, etycznej, dlatego wymaga zgody społecznej i poszukiwania pewnego kompromisu. Dzisiaj zgody społecznej na małżeństwa homoseksualne, czy związki partnerskie homoseksualne nie ma – mówi pełnomocnik premiera ds. równego statusu prawnego.
Źródło: interia.pl
Środowiska homoseksualne nie od dziś swoją uwagę koncentrują na szkołach. Obecnie uzyskały wsparcie ze strony pełnomocnik premiera ds. równego statusu prawnego, która jawi się jako obrończyni uciśnionych homoseksualistów. Kto jednak obroni dzieci przed deprawatorami?
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.