Pikieta TFP przed Parlamentem Europejskim
2011-06-24 00:00:00

W środę, 22 czerwca Federacja Pro Europa Christiana zorganizowała pikietę przed Parlamentem Europejskim, inicjując akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie ogłoszenia 2 marca Światowym Dniem Zwalczania Christianofobii.
Ubrani w swoje odświętne czerwone kapy ze złotym lwem, członkowie bratnich Stowarzyszeń Obrony Tradycji Rodziny i Własności rozdawali ulotki na Placu Luksemburskim w Brukseli. Zbierali także podpisy pod petycją, domagającą się uznania 2 marca za Światowy Dzień Zwalczania Christianofobii.
2 marca br. został zamordowany pakistański minister ds. mniejszości, który przyznawał się do religii chrześcijańskiej, Shahbaz Bhatti.
Według organizatorów kampanii, co 5 minut na świcie ginie chrześcijanin, co sprawia, że christianofobia jest najgorszym złem współczesnych czasów, a władze nic nie robią, by uporać się z tym problemem.
Aby zatrzymać zabijanie tysięcy niewinnych ludzi, Federacja Pro Europa Christiana wystosowała publiczny apel do Sekretarza Generalnego ONZ. Napisano w nim m.in.: "Krew męczenników jest nasieniem chrześcijaństwa, ale to nie powód, aby tak dużo tej krwi było przelewanej. Nie można stać z założonymi rękami.”
Autorzy apelu zwrócili uwagę na długą listę współczesnych męczenników za wiarę np. Shahbaz Bhatti, Imran Masih, Azji Bibi. Są to niewinne ofiary fanatyków. Członkowie TFP wezwali do działania. Ich zdaniem ustanowienie i promowanie Światowego Dnia Zwalczania Christianofobii pozwoli niejako uczulić opinię publiczną, ruchy społeczne, decydentów i media na wszelkie akty agresji wobec wyznawców Chrystusa. Chodzi o zabójstwa, ale także kradzieże, niszczenie kościołów, tworzenie wystaw bluźnierczych, dyskryminowanie na rynku pracy, brak szacunku dla prawa do sprzeciwu sumienia itp.
„Chrystianofobia nie zatrzymuje się na granicach Turcji. Jest prowadzona przez nasze rządy i instytucje europejskie” – zwrócono uwagę w petycji. „Wojujący sekularyzm chce zmarginalizować chrześcijan, uczynić ich obywatelami drugiej kategorii” - dodano. Ustanowienie Dnia Zwalczania Christianofobii ma także pomóc chrześcijanom w walce o zachowanie swoich praw.
Źródło: Pro Europa Christiana, AS.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.