Pillay, wielka zwolenniczka aborcji nowym wysokim komisarzem ONZ

2008-07-25 00:00:00

Navanethem Pillay z RPA została wczoraj mianowana przez sekretarza generalnego NZ Ban Ki-moona na stanowisko wysokiego komisarza ds. praw człowieka NZ. Nominacji tej sprzeciwiały się Stany Zjednoczone, zarzucając, że jest ona wielką zwolenniczką aborcji – donosi portal LifeSiteNews.com.

Według gazety „The New York Times”, USA wcześniej wyraziły swoje zaniepokojenie z powodu tej nominacji, ze względu na jej silne poparcie dla aborcji. Pillay jest jednym z założycieli międzynarodowej pozarządowej organizacji Equality Now – grupy, która zaangażowała się m.in. w kampanie na rzecz zwiększenia dostępności aborcji w Polsce i w Nepalu. Działalność Equality Nowjest finansowana m.in. przez takie pro-aborcyjne fundacje jak Instytut Społeczeństwa OtwartegoGeorge’a Sorosa oraz Fundację Forda.

W 1994 r. podczas przesłuchania przed komisją sprawiedliwości w RPA, kiedy rozpatrywano jej kandydaturę na stanowisko sędziego w trybunale konstytucyjnym, Pillay wyraziła swoje zaniepokojenie z powodu artykułu konstytucji chroniącego „prawo do życia”. Stwierdziła wówczas, że może on stworzyć problemy w związku z aborcją. – To jest zapis, którego (lobby pro-life) zamierza się uczepić dla obrony swojej sprawy – powiedziała.

W czasie tego przesłuchania Pillay wyraziła również zaniepokojenie, iż przepis konstytucyjny nie określa czy prawo to chroni życie od poczęcia, czy nie, pozostawiając tę kwestię do dowolnego rozstrzygania, co może stanowić potencjalne „zagrożenie” dla „praw reprodukcyjnych” kobiet.

Pillay od 1995 r. do 2003 r. była sędzią Międzynarodowego Trybunału Karnego ds. Zbrodni w Rwandzie, gdzie od 1999 r. pełniła funkcję prezydenta trybunału. W 2003 r. została wybrana na sześcioletnią kadencję sędziego Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Jest „ulubienicą” wszystkich radykalnych organizacji feministycznych, które konsekwentnie od lat występują z jej kandydaturą na czołowe stanowiska w ONZ.

Wysoki komisarz jest odpowiedzialny za koordynowanie działalności Narodów Zjednoczonych w dziedzinie praw człowieka. Decyzja o utworzeniu tego urzędu została podjęta podczas Światowej Konferencji ws. Praw Człowieka w Wiedniu w 1993 r.

Do zadań wysokiego komisarza należy: promowanie i zapewnienie stosowania praw człowieka w świecie, promocja i koordynacja współpracy międzynarodowej, pomoc przy opracowywaniu nowych instrumentów ochrony praw człowieka, śledzenie naruszeń praw człowieka na świecie oraz reagowanie na te naruszenia. Wysoki komisarz ma być kimś w rodzaju lidera ruchu broniącego praw człowieka, działając jako „autorytet moralny”.

Krytycy Pillay obawiają się, że zajmie ona to samo stanowisko co poprzedni komisarze promując tzw. prawa reprodukcyjne oraz „Zasady z Dżakarty.” Dokument ten do praw człowieka zaliczył także prawo homoseksualistów do zawierania „małżeństw”, adopcji dzieci oraz prawo do operacji zmiany płci.

Źródło: LifeSiteNews.com, gazeta.pl, AS.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.