Piotrków Trybunalski: drugi chłopiec w piotrkowskim ”Oknie Życia”

2010-04-01 00:00:00

Drugi chłopiec został podrzucony 31 marca do piotrkowskiego "Okna Życia". Dziecko jest zdrowe i zadbane. Siostry salezjanki ochrzciły je z wody i nadały imię Dominik.

Chłopiec został podrzucony o godz. 16.15. Na miejscu pojawiły się wszystkie siostry salezjanki, które opiekują się „Oknem Życia”. – Bardzo się cieszyłam, że mogę wziąć chłopca na ręce, tym bardziej, że nie było mnie w domu, kiedy pojawił się pierwszy chłopiec – mówi siostra Marta. – Czułam wielką radość, bo to, że to dziecko pojawiło się u nas, może oznaczać, że uniknęło śmierci. Chłopiec spał sobie spokojnie, wyglądał na zadowolonego – opowiada salezjanka.

Dziecko było zadbane, przewinięte i okryte dwoma kocami. – Jeden z kocyków był trochę wilgotny, bo akurat wtedy trochę kropiło – wspomina siostra Marta. W fałdach koca siostry znalazły łańcuszek z medalikiem Matki Bożej. – Chłopiec dostał pamiątkę od mamy – przyznaje ze wzruszeniem siostra.

Siostry ochrzciły chłopca z wody i nadały mu imię Dominik - na cześć św. Dominika Savio, ich patrona. Lekarz z pogotowia, który przyjechał na miejsce ocenił, że chłopiec ma 7 do 10 dni i jego stan jest dobry.

Dziękujemy Panu Bogu, że jest to Okno Życia. Bo widać, że jest ono po prostu potrzebne – zauważa siostra Marta. Salezjanki pomodliły się za malucha i jego mamę.

„Okno Życia" w Piotrkowie Trybunalskim zostało otwarte 12 września 2009 roku w dniu rozpoczęcia peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji łódzkiej. Inicjatywa jego stworzenia wyszła od organizatorów „Białego Marszu Wdzięczności za Dar Życia”. Patronem i organizatorem „Okna” jest łódzka Caritas, zaś codzienną opiekę nad nim sprawują siostry ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Wspomożycielki (salezjanki), które prowadzą dom przy ul. Armii Krajowej 9. To już drugie dziecko, które znalazło się w piotrkowskim „Oknie”. Pierwszy chłopczyk trafił do niego 26 lutego.

Źródło: KAI
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.