Połowa Rosjan za zabijaniem dzieci z powodu braku pieniędzy

2012-02-13 00:00:00
Połowa Rosjan za zabijaniem dzieci z powodu braku pieniędzy

51 proc. mieszkańców Rosji opowiada się za dopuszczalnością aborcji, jeśli w rodzinie jest niski dochód na jedną osobę; przeciwnego zdania jest 42 proc. ankietowanych. 55 proc. respondentów dopuszcza eutanazję w wypadku osób nieuleczalnie i ciężko chorych 


Takie wyniki przeniosło badanie opinii publicznej, przeprowadzone w listopadzie ub.r. przez Agencję Technologii Społecznych „Politech” na zamówienie Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej. Z sondażu wynika ponadto, że 63 proc. Rosjan uważa, że życie ludzkie rozpoczyna się z chwilą poczęcia, a 33 proc. – że z chwilą narodzin.
 
W sprawie eutanazji 55 proc. badanych opowiedziało się za jej dopuszczalnością w odniesieniu do osób nieuleczalnie i ciężko chorych, 9 proc. dopuszcza ją wobec szerszego kręgu ludzi, a 28 proc. jest stanowczo przeciwnych tego rodzaju praktykom.
 
Badanie przeprowadzono w listopadzie 2011 w ramach przygotowywania przesłuchań, które odbyły się w Komisji Izby Społecznej ds. stosunków międzynarodowościowych i wolności sumienia. Ankieta odbyła się metodą rozmów telefonicznych z 1800 osobami powyżej 18. roku życia w 149 miastach na terenie 74 podmiotów Federacji Rosyjskiej.
 
Izba Społeczna Federacji Rosyjskiej powstała w 2005 jako instytucja powołana do analizy projektów ustawodawczych oraz monitorowania działalności parlamentu, rządu i innych organów rządowych Rosji i jej podmiotów federalnych. Pełni rolę podobną do komisji nadzorczej i ma uprawnienia doradcze. Liczy 126 członków, częściowo mianowanych przez prezydenta, przez różne organizacje ogólnorosyjskie i przez regiony, na okres 2 lat. W założeniu ma być łącznikiem między społeczeństwem a władzami Federacji.


Źródło: KAI
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!