Polska: rząd rozprawi się z dyskryminacją w urzędach

2009-05-06 00:00:00

Rząd będzie zwalczał dyskryminację w urzędach. Jak informuje serwis internetowy tvp.info, specjalny program tworzy Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. „Koordynator ds. równego traktowania” – tak nazywać się będzie nowe stanowisko, które pojawi się w każdym ministerstwie i urzędzie administracji publicznej. Uruchomiona zostanie także wewnętrzna sieć internetowa, na specjalnej stronie koordynatorzy będą mogli wymieniać się doświadczeniami i opisywać – bez ujawniania danych osobowych – przypadki dyskryminacji, z którymi się spotkali.

Specjalne szkolenia urzędników, którzy dowiedzą się, jak rozpoznawać dyskryminację mają ruszyć po wakacjach. Radziszewska zapowiada, że nie będzie dodatkowych etatów. Urzędnicy pracujący już w ministerstwach zostaną przeszkoleni za pieniądze z Unii Europejskiej. Kursy poprowadzą – według TVP.info – „specjaliści z organizacji pozarządowych zajmujących się walką z dyskryminacją na różnych płaszczyznach. Nie tylko ze względu na płeć, ale też poglądy polityczne, niepełnosprawność, religię czy rasę”.

Wyszkoleni koordynatorzy mają być w każdym ministerstwie i urzędzie administracji publicznej. – Ich zadaniem będzie stanie na straży konstytucji, która każdemu gwarantuje równe prawa – mówi minister Radziszewska. I podaje przykład: Koordynator w ministerstwie infrastruktury będzie pilnował np. czy nie ma w nim przypadków nierównego traktowania pracowników ze względu na ich płeć czy orientację seksualną – informuje TVP.info.

Źródło: TVP.info

Brawo! Im więcej biurokracji, tym szybszy koniec idiotycznego ustroju, ewoluującego coraz bardziej w kierunku wrogim człowiekowi.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.