Ponad 90 proc. Francuzek uważa aborcję za ”traumatyczne przeżycie”

2011-03-11 00:00:00
Ponad 90 proc. Francuzek uważa aborcję za ”traumatyczne przeżycie”

Chociaż aż 92 proc. Francuzek uznało aborcję za „traumatyczne przeżycie”, a 83 proc. stwierdziło, że „aborcja jest fizycznie bolesna”, to jednak zdecydowana większość przyznała także, że legalizacja procederu uśmiercania dzieci pozwoliła kobietom uwolnić się od strachu przed niechcianą ciążą.

Z badań przeprowadzonych przez ośrodek OpinionWay na temat aborcji i antykoncepcji wynika również, że połowa pytanych kobiet była wprowadzona w błąd, jeśli chodzi o metody aborcyjne i antykoncepcyjne.

Jednocześnie 82 procent respondentek w wieku powyżej 18 lat uważa, że legalizacja aborcji uwolniła kobiety od lęku, w szczególności przed niechcianą ciążą.

W 2010 roku dokonano ponad 270 tysięcy aborcji we Francji. Podczas gdy liczba ta nie wykazuje istotnych zmian w porównaniu z poprzednimi latami, to jednak zaobserwowano zmiany jakościowe – wzrosła liczba aborcji wśród nieletnich.

W latach 2002-2009 liczba aborcji wśród nieletnich w wieku 18 lat i młodszych wzrosła o 22 proc. W 2002 r. 11 tys. dziewcząt uśmierciło swoje poczęte dzieci, a w 2009 r. – 13,5 tys.

Na początku tego tygodnia grupa ginekologów, psychologów i socjologów spotkała się na specjalnej konferencji w Paryżu, podczas której zastanawiano się „Jak chronić prawo do aborcji w 2011 roku”. Powodem do dyskusji była sprawa rosnącej liczby ciąż i aborcji wśród nieletnich.

Przewodniczący forum, Izrael Nisand, przypisał rosnącą liczbę aborcji wśród nieletnich, brakowi antykoncepcji i odpowiedniej edukacji seksualnej. Tymczasem dostępne badania na ten temat wyraźnie pokazują, że istnieje silny związek pomiędzy stosowaniem antykoncepcji a wzrostem liczby aborcji.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!