Portugalia: Kaplica Objawień w Fatimie na żywo w internecie

2009-01-06 00:00:00
Portugalia: Kaplica Objawień w Fatimie na żywo w internecie


Embed('StreamZillaPlayer','http://st1.streamzilla.jet-stream.nl/sanctuary/StreamZillaLoader.php?rtmpURL=rtmpt://fl1.streamzilla.jet-stream.nl/live&movieName=sanctuary=live&width=450&height=253&autoStart=1&initVolume=75&autoHide=0&playerType=4', '450', '273');



Kaplica Objawień, zwana „sercem” sanktuarium maryjnego w Fatimie, jest już widoczna na żywo przez całą dobę w internecie na stronie http://fatima.pt/. Usługę tę wprowadzono „z powodu licznych próśb internautów, jakie napłynęły do sanktuarium w ostatnich latach”.

Dzięki kamerze zainstalowanej w kaplicy, można będzie oglądać odbywające się tam nabożeństwa – poinformowała Leopoldina Simoes z biura prasowego sanktuarium.

Postument, na którym w kaplicy Objawień stoi figura Matki Bożej Różańcowej, znajduje się w miejscu, w którym rósł nieistniejący już dziś dąb o wysokości jednego metra, na którym w 1917 r. Matka Boża ukazała się bł. Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Służebnicy Bożej Łucji dos Santos.

Budowa tej kaplicy, rozpoczęta w 1919 r., była odpowiedzią na wyraźne życzenie Maryi. Pierwszą Mszę św. odprawiono tam 13 października 1921 r., w czwartą rocznicę ostatniego objawienia.

W 2008 r. stronę internetową sanktuarium w Fatimie odwiedziło 700 tys. osób, w tym 2/3 spoza Portugalii.

Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.