Poznań: Kościół przygotowuje się do Euro 2012

2012-02-14 00:00:00
Poznań: Kościół przygotowuje się do Euro 2012


Archidiecezja Poznańska w czasie Euro 2012 prowadzić będzie akcję ewangelizacyjną wśród kibiców z Polski i z zagranicy. Już dziś trwaja prace nad specjalnymi gadżetami: szalikami, koszulkami i smyczami. W czasie trwania mistrzostw w kościołach Poznania odprawiane będą Msze święte w obcych językach.

Jak przypomniał dziś na konferencji prasowej ks. Szymon Nowicki, duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej, kibice, przyjadą do Poznania w połowie czerwca. W tych dniach będą mogli wziąć udział w Mszach św. odprawianych w ich językach, po : chorwacku, angielsku, niemiecku i włosku.

Będziemy obecni w strefach kibica, zarówno w tej oficjalnej na Placu Wolności, jak i tych nieoficjalnych. Chcemy prowadzić tam działalność ewangelizacyjną, podobnie, jak ma to miejsce na Przystanku Jezus – powiedział ks. Nowicki.

Choć do Euro 2012 jest jeszcze kilka miesięcy, Kościół poszukuje wolontariuszy do „strefy Jezusa”, którzy będą rozmawiać z zainteresowanymi kibicami. Kibice otrzymają gadżety ewangelizacyjne. Przygotowywana jest też gazetka ewangelizacyjna ze świadectwami piłkarzy oraz adresami kościołów. – Ewangelizacja to trudny temat. Nie będzie tak, że np. nawrócimy 30 tys. Irlandczyków. Jednak nawet jeśli dwie lub trzy osoby po powrocie do domu powiedzą, że usłyszały o Jezusie od zaangażowanych religijnie Polaków, to myślę, że będzie to dobry efekt – podkreślił duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej.

Źródło: deon.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!