Ponad sto osób przeszło w niedzielne południe w Poznaniu w Marszu dla Życia, jaki już po raz siódmy w tym roku zorganizowała w stolicy Wielkopolski młodzież akademicka w obronie życia nienarodzonych dzieci.
Uczestnicy marszu wzięli udział we Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana. Następnie przeszli ulicą Dąbrowskiego – jedną z głównych arterii Poznania – do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. Miejscowy proboszcz, ks. Tomasz Morasz odmówił z nimi różaniec i modlitwę „Pod Twoją obronę”.
Podczas przemarszu panowało całkowite milczenie i nie skandowano żadnych haseł. Na czele pochodu niesiono jedynie transparent z napisem: „Marsz dla życia”, duże zdjęcie nienarodzonego dziecka i zapaloną latarnię.
Organizatorami Marszu Życia – z których pierwszy odbył się 1 marca – są studenci i absolwenci poznańskich uczelni, którym bliska jest idea obrony nienarodzonych. Konsekwentnie realizują plan zorganizowania dziewięciu marszy w kolejnych miesiącach. Każdy wyrusza z innego kościoła.
Ostatni marsz planowany jest na 22 listopada. „Wtedy minie dokładnie 266 dni od pierwszego marszu, czyli tyle, ile wynosi rozwój zdrowego dziecka w łonie matki” – tłumaczy młody absolwent Politechniki Poznańskiej i jeden z organizatorów marszu, Marcin Grześkowiak.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.