Poznań: w finałowym Marszu dla Życia uczestniczyło trzy tysiące osób

2009-11-23 00:00:00

Trzy tysiące osób wzięło udział w Poznaniu w wielkim Marszu dla Życia, który w niedzielę wieczorem przeszedł z dziewięciu kościołów na Plac Adama Mickiewicza, by wyrazić poparcie dla obrony życia nienarodzonych. – Chcemy dać świadectwo prawdzie o tym, że każdy człowiek od samego początku, czyli od momentu poczęcia, ma niezbywalne prawo do życia, którego żadne prawodawstwo znieść nie może – powiedział do zebranych prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, Paweł Wosicki.

Uczestnicy gwiaździstego marszu modlili się najpierw na wieczornych Mszach świętych w kościołach: Najświętszego Serca Pana Jezusa, dominikanów, karmelitów bosych, Najświętszego Zbawiciela, Farze, św. Marcina, Bożego Ciała, św. Rocha i Zmartwychwstania Pańskiego.

Po liturgii wyruszyli w milczeniu z zapalonymi świecami w kierunku Placu Mickiewicza, by spotkać się pod Poznańskimi Krzyżami upamiętniającymi ofiary antykomunistycznego buntu w 1956 roku. W miejscu tym 3 czerwca 1997 roku modlił się z młodzieżą papież Jan Paweł II.

W uroczystym zakończeniu marszu wziął udział pomocniczy biskup archidiecezji poznańskiej, Zdzisław Fortuniak, który wcześniej odprawił Mszę św. w kościele Najświętszego Zbawiciela. Pod Poznańskimi Krzyżami zaś odmówił w intencji obrony życia modlitwę „Ojcze nasz”.

Wieczorne spotkanie – które prowadził muzyk i autor programów telewizyjnych, Jan Pospieszalski wraz z jedną z organizatorek poznańskich marszów, Pauliną Jazgarską – zakończyły pokaz krótkiego filmu „Dar Życia” oraz koncert pro-life.

Organizatorami dziewięciu, comiesięcznych Marszów dla Życia – z których pierwszy odbył się 1 marca – byli studenci i absolwenci poznańskich uczelni, którym bliska jest idea obrony nienarodzonych. W poprzednich miesiącach marsze wyruszały z jednego kościoła.

Ostatni marsz zaplanowano celowo na 22 listopada. – Dziś minęło dokładnie 266 dni od pierwszego marszu, czyli tyle, ile wynosi rozwój zdrowego dziecka w łonie matki – powiedział KAI główny organizator marszu, Marcin Grześkowiak.

Źródło: KAI
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.