Presja Rady Europy by uznać związki partnerskie tej samej płci
2008-07-10 00:00:00
Drugiego lipca Komitet Ministrów Rady Europy, organ wykonawczy Rady, wydał specjalne zalecenie, by komisje RE opracowały dokument mający zwiększyć presję na kraje członkowskie - w których wciąż obowiązuje tradycyjna definicja małżeństwa i rodziny - by uznały one związki partnerskie osób tej samej płci i wprowadziły w życie polityczne programy homoseksualistów – donosi portal LifeSiteNews.com.
Komitet Ministrów Rady Europy nakazał „opracowanie zalecenia mającego na celu wzmocnienie działań przeciwko dyskryminacji” i uwzględnienie w polityce państw członkowskich politycznych osiągnięć agendy homoseksualnej.
Chodzi więc o wypracowanie takich rozwiązań, które pozwolą na legalizację „związków małżeńskich oraz pozamałżeńskich form partnerstwa i współżycia” w tych państwach, w których jeszcze nie uznano związków homoseksualnych, transseksualnych itp. Państwa członkowskie zostaną pouczone, by „unikać i przeciwdziałać dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej.”
Aktywiści homoseksualni nie kryją swego zadowolenia z powodu uznania ich pozycji przez Radę Europy. Szefowa organizacji homoseksualnej ILGA-Europe Patricia Prendiville stwierdziła: - Po raz pierwszy od czasu powołania prawie 60 lat temu Rady Europy, jej organ wykonawczy Rada Ministrów (skupiająca ministrów zagranicznych z 47 państw) ma wydać oficjalne zalecenie w celu wsparcia praw grupy LGBT i wezwać do zaangażowania całej organizacji w zakresie zwalczania dyskryminacji ludzi LGBT.
Wraz z pojawieniem się nowego zalecenia wzrośnie presja na te państwa, w których wciąż obowiązuje tradycyjna definicja małżeństwa i rodziny, wykluczająca uznanie partnerstwa homoseksualnego.
Na przykład, jak zauważa portal LifeSiteNews.com polska konstytucja gwarantuje równość prawa dla wszystkich i zakazuje jakiejkolwiek formy dyskryminacji „z jakiegokolwiek powodu.” Nasz kraj jest jednak ciągle atakowany, by wprowadzić specjalne przepisy uznające związki homoseksualne.
Przeciw legalizacji związków homoseksualnych jest zdecydowana większość Polaków. W 2006 r. sama Komisja Europejska przeprowadziła sondaż, z którego wynikało, że generalnie opinia publiczna sprzeciwia się legalizacji związków tej samej płci oraz adopcji dzieci przez nie.
Pod szczególną presją znajdą się także: Grecja, Łotwa, Białoruś, Serbia, Malta, Słowacja i Ukraina, które opierają się prawnemu uznaniu związków partnerskich tej samej płci i adopcji dzieci przez takie pary.
W niektórych tych państwach homoseksualizm jest wciąż uważany za zaburzenie psychiczne, stąd wyklucza się takie osoby ze służby wojskowej. Według aktywistów homoseksualnych uznanie związków hamują instytucje religijne takie jak np. Kościół katolicki.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.