Prezydent USA nie wspomniał o Wielkanocy, ale upamiętnił wiele świąt muzułmańskich

2011-04-27 00:00:00
Prezydent USA nie wspomniał o Wielkanocy, ale upamiętnił wiele świąt muzułmańskich


Amerykańskie media nie szczędzą słów krytyki pod adresem prezydenta Baracka Obamy. Nie wydał on w tym roku orędzia z okazji Świąt Wielkanocnych, chociaż upamiętnił w ub. roku wiele świąt muzułmańskich.

W niedzielnym wydaniu wiadomości w telewizji Fox, dziennikarze przypomnieli, że prezydent Obama nie wydał żadnego oświadczenia z okazji Świąt Wielkanocnych, największych dla chrześcijan. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sam Obama podkreśla, iż jest chrześcijaninem.

Prezydent zorganizował w Białym Domu świeckie święto „yoga garden” i zaprosił na „śniadanie wielkanocne” liberalnych chrześcijan, w tym siostrę Carol Keehan, szefową Katolickiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Zdrowia, które było wielokrotnie potępiane przez episkopat USA, z powodu popierania proaborcyjnej ustawy zdrowotnej.

Według sondażu przeprowadzonego przez Pew Research w sierpniu 2010 r., tylko 34 proc. Amerykanów wierzy, iż obecny prezydent jest chrześcijaninem.

W związku z krytyką, jaka pojawiła się w mediach, lewicowy ośrodek badań społecznych, Media Matters for America przypomniał, że w przeszłości nie wszyscy prezydenci wydawali orędzia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Fox News, „The Washington Times” i inne konserwatywne media odpowiedziały na atak, zauważając, że niewygłoszenie orędzia wielkanocnego było szczególnie wymowne w kontekście wielkiej uwagi, jaką prezydent Obama przywiązywał do świąt muzułmańskich w ub. roku. Prezydent wygłaszał specjalne orędzia z okazji Ramadanu, oraz świąt Eid-ul-Fitr, Haji i Eid-ul-Adha.

„Prezydent wydał oficjalne orędzie z okazji Paschy, Ramadanu i Diwali. Ale z okazji Wielkanocy nie powiedział nic” – napisano w komentarzu redakcyjnym gazety „The Washington Times”. 

Poprzednie oświadczenia prezydenta były krytykowane za nadanie świętom wielkanocnym charakteru inkluzywnego. Prezydent mówił bowiem w ub. roku o „wspólnym duchu ludzkości, właściwym dla żydów, chrześcijan, muzułmanów, hindusów, wierzących i niewierzących”. Inaczej było w przypadku orędzi wydawanych z okazji świąt muzułmańskich. Amerykański prezydent zawsze podkreślał ich „wyjątkowy charakter”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.