Prezydent USA nie wspomniał o Wielkanocy, ale upamiętnił wiele świąt muzułmańskich

2011-04-27 00:00:00
Prezydent USA nie wspomniał o Wielkanocy, ale upamiętnił wiele świąt muzułmańskich


Amerykańskie media nie szczędzą słów krytyki pod adresem prezydenta Baracka Obamy. Nie wydał on w tym roku orędzia z okazji Świąt Wielkanocnych, chociaż upamiętnił w ub. roku wiele świąt muzułmańskich.

W niedzielnym wydaniu wiadomości w telewizji Fox, dziennikarze przypomnieli, że prezydent Obama nie wydał żadnego oświadczenia z okazji Świąt Wielkanocnych, największych dla chrześcijan. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sam Obama podkreśla, iż jest chrześcijaninem.

Prezydent zorganizował w Białym Domu świeckie święto „yoga garden” i zaprosił na „śniadanie wielkanocne” liberalnych chrześcijan, w tym siostrę Carol Keehan, szefową Katolickiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Zdrowia, które było wielokrotnie potępiane przez episkopat USA, z powodu popierania proaborcyjnej ustawy zdrowotnej.

Według sondażu przeprowadzonego przez Pew Research w sierpniu 2010 r., tylko 34 proc. Amerykanów wierzy, iż obecny prezydent jest chrześcijaninem.

W związku z krytyką, jaka pojawiła się w mediach, lewicowy ośrodek badań społecznych, Media Matters for America przypomniał, że w przeszłości nie wszyscy prezydenci wydawali orędzia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Fox News, „The Washington Times” i inne konserwatywne media odpowiedziały na atak, zauważając, że niewygłoszenie orędzia wielkanocnego było szczególnie wymowne w kontekście wielkiej uwagi, jaką prezydent Obama przywiązywał do świąt muzułmańskich w ub. roku. Prezydent wygłaszał specjalne orędzia z okazji Ramadanu, oraz świąt Eid-ul-Fitr, Haji i Eid-ul-Adha.

„Prezydent wydał oficjalne orędzie z okazji Paschy, Ramadanu i Diwali. Ale z okazji Wielkanocy nie powiedział nic” – napisano w komentarzu redakcyjnym gazety „The Washington Times”. 

Poprzednie oświadczenia prezydenta były krytykowane za nadanie świętom wielkanocnym charakteru inkluzywnego. Prezydent mówił bowiem w ub. roku o „wspólnym duchu ludzkości, właściwym dla żydów, chrześcijan, muzułmanów, hindusów, wierzących i niewierzących”. Inaczej było w przypadku orędzi wydawanych z okazji świąt muzułmańskich. Amerykański prezydent zawsze podkreślał ich „wyjątkowy charakter”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!