Prof. Chodakiewicz w Radomiu - relacja i galeria ze spotkania

2013-06-03 00:00:00
Prof. Chodakiewicz w Radomiu - relacja i galeria ze spotkania

W środę 29 maja w godzinach popołudniowych odbyła się w Radomiu kolejna prelekcja prof. Marka Jana Chodakiewicza z cyklu „O prawicy i lewicy”. Znany polski historyk, mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, opisał ewolucję ideową nowych ruchów lewicowych i genezę pewnych utopijnych koncepcji, które w finale sprowadzały się do barbarzyńskich i antychrześcijańskich postulatów.


Wrogość wobec tradycji, rodziny i własności prywatnej odnajdujemy w dziejach sekt gnostyckich z II w. po Chrystusie, u ideologów oświecenia, w rewolucji francuskiej, w torii i praktyce socjalistów utopijnych, bolszewików i niemieckich narodowych socjalistów – wskazał prof. Chodakiewicz. Barwnym obrazowym językiem ukazał obszerne dossier na temat intelektualnych dziwactw i moralnych wykroczeń oraz zbrodni protoplastów dzisiejszej lewicy.

Jako przykład genezy skrajnie rewolucyjnych poglądów na społeczeństwo, prelegent przywołał m.in. postać XVIII-wiecznego francuskiego socjalisty i wolnomularza: Książę de Saint Simon uznał, że niepotrzebna jest apokalipsa, niepotrzebna jest rewolucja krwawa, ale mówił, że potrzebne są autonomiczne komuny, do których każdy będzie chciał się zapisać. Zasadą miała być w nich konfiskata własności prywatnej i kolektywizacja kobiet – opisywał prof. Chodakiewicz.

Spotkanie odbyło się w ramach Klubu "Polonia Christiana", wzięło w nim udział ok. 60 osób. Była to także okazja do zaprezentowania nowej publikacji profesora, zatytułowanej „O prawicy i lewicy”. Po prelekcji wielu ze słuchaczy skorzystało z możliwości zadania pytania prelegentowi.

Kolejna okazja do spotkania z prof. Chodakiewiczem 18 czerwca we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!
 
 
PiotrSkarga.pl
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.