Prokurator Generalny USA przegrał z obrońcą życia

2012-02-03 00:00:00
Prokurator Generalny USA przegrał z obrońcą życia

Prawnikom pro-life ze Stowarzyszenia im. Tomasza Morusa udało się przekonać sędziego w Denver, by nie karać obrońcy życia za prowadzenie działalności przed kliniką aborcyjną PlannedParenthood w Rocky Mountains, w stanie Kolorado. Zakazu przebywania przed kliniką domagał się sam Prokurator Generalny USA,  Eric Holder. 

Prawnicy ze Stowarzyszenia Tomasza Morusa stanęli w obronie długoletniego działacza pro life, Kenna Scotta, przeciwko któremu wystąpił Prokurator Generalny USA, Eric Holder. Po całodniowym przesłuchaniu, sędzia sądu okręgowego w Denver, Philip A. Brimmer orzekł, że Prokurator Generalny nie był w stanie udowodnić, iż Scott fizycznie utrudnia pracownikom Planned Parenthood dokonywanie aborcji w Rocky Mountains. 
 
Prokurator Generalny twierdził, że Scott dziesięciokrotnie utrudnił dostęp do kliniki aborcyjnej zainteresowanym osobom. Zażądał dla niego kary grzywny w wysokości 10 tys. dol. i zakazu przebywania w pobliżu kliniki aborcyjnej. 
 
- Proces przeciwko Scottowi jest ostatnim z serii bezsensowych procesów, wytoczonych przez przedstawicieli administracji Obamy, nękających obrońców życia, którzy starają się pozbawić ich prawa do pokojowej demonstracji przed obiektami aborcyjnymi – stwierdził Peter Breen, dyrektor wykonawczy i obrońca Stowarzyszenia Tomasza Morusa. 
 
Breen dodał w swoim oświadczeniu, że prokurator nie był w stanie przedstawić żadnych dowodów, potwierdzających rzekomą winę Scotta, który miał dopuścić się nękania, nagabywania, czy w jakikolwiek inny sposób zastraszania kobiet, pragnących uśmiercić swoje dzieci. Wręcz przeciwnie, osoby takie same zatrzymywały się, chcąc z nim porozmawiać i dowiedzieć się, jaka jest alternatywa dla aborcji i gdzie szukać pomocy. Prawnik dodał, że zaangażowanie w proces Prokuratora Generalnego to marnotrawstwo pieniędzy podatników.  
 
Sprawa United States przeciw Scott jest jedną ze spraw, wniesionych na podstawie prawa FACE, przyjętego przez administrację Obamy. Zgodnie z nowymi przepisami, osoba, która np. podjeżdża do kliniki aborcyjnej samochodem i zatrzymuje się na chwilę przy chodniku, gdzie obrońcy życia, rozdają materiały pro-life, stanowi "fizyczne utrudnianie" dostępu do obiektu  aborcyjnego. Jest to wykroczenie, za które grozi kara grzywny w wysokości  10 tys. dolarów i zakaz przebywania w pobliżu danej kliniki. 
 
 
Źródło: LifeSite.com, AS.
 
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.