Propaganda homoseksualna wchodzi do szkół
2008-11-20 00:00:00
Studenci z Opola chcą wystawiać w szkołach spektakl o królewiczu, który zamiast wybranki znalazł wybranka – donosi dziennik „Polska”, który kilka dni temu informował o bulwersujących planach aktywistów homoseksualnych wydawania w Polsce propagandowych bajek o pederastach.
Na pomysł przygotowania spektaklu wpadła Marzanna Pogorzelska, nauczycielka języka angielskiego z I LO w Kędzierzynie-Koźlu. – Usłyszałam o tym, że takie przedstawienia wystawiane są na Zachodzie. Skontaktowałam się ze swoimi byłymi uczniami, dziś już studentami, i wspólnie postanowiliśmy przygotować spektakl – mówi Pogorzelska, która uważa, że jest to „doskonały pomysł na uczenie dzieci tolerancji wobec innych”
„Polska” przypomina, że o Pogorzelskiej głośno zrobiło się już w 2007 roku. Kobieta napisała wtedy do Romana Giertycha, ówczesnego ministra edukacji, list otwarty, w którym sprzeciwiła się - jak uznała - promowanej przez niego polityce nietolerancji wobec osób homoseksualnych.
Studenci wystawią holenderską bajkę o homoseksualistach zatytułowaną "King and King", która została przetłumaczona na język angielski i wydana m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Bohaterem opowieści jest książę, który poszukuje żony. Kiedy żadna z trzech kandydatek nie przypada mu do gustu, młodzieniec „zakochuje się” dopiero w bracie jednej z nich, z którym tworzy „szczęśliwą parę”.
Premiera spektaklu, w którego realizacji pomagają studentom aktorzy opolskiego teatru, ma się odbyć w lutym przyszłego roku. Organizatorzy tego propagandowego przedsięwzięcia chcą z nim dotrzeć do szkół na każdym poziomie nauczania. - Zobaczymy, który dyrektor odważy się wystawić sztukę - zastanawia się prowokacyjnie Pogorzelska.
W przesłanym oświadczeniu MEN wyjaśnia, że decyzja o tym, czy przedstawienie zostanie wystawione w szkole, należy do jej dyrektora. Spektakl "King and King" wystawiany jest już m.in. w austriackich szkołach – informuje dziennik „Polska”.
Źródło: polskatimes.pl
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.