Protest przeciw posągowi Buddy w centrum treningowym Bayernu Monachium
2008-07-31 00:00:00
Przeciwko ustawieniu posągu Buddy w centrum treningowym mistrza Niemiec w piłce nożnej, Bayernu Monachium zaprotestował ewangelicki pastor Michael Wehrwein z Lohr am Main. W liście otwartym do trenera drużyny Jürgena Klinsmanna poprosił, aby w budynku znalazło się także miejsce dla krzyża – symbolu chrześcijaństwa.
W liście ewangelicki teolog napisał, że jego jako kibica „zadziwiła i zirytowała” informacja o planowanym ustawieniu posągu Buddy w centrum treningowym ulubionej drużyny. Jego zdaniem, jest czymś dziwnym, że z jednej strony wszędzie chrześcijaństwo i jego symbole są wyśmiewane i wypychane z życia publicznego, a z drugiej strony zabiega się o względy i propaguje buddyzm jako rzekomo miłującą pokój religię”.
Pastor Wehwein przypomniał, że piłkarzom, którzy przyznają się do swego chrześcijaństwa zakazuje się pokazywania w koszulce z wizerunkiem Chrystusa. Zwrócił uwagę, że piłkarze FC Bayern, którzy są chrześcijanami lub wyznawcami innych religii i światopoglądów, są zmuszani do obcowania ze statuą Buddy i azjatyckim światopoglądem.
Zdaniem pastora powinno się respektować postawy wszystkich piłkarzy i również umożliwić im publiczne manifestowanie ważnych dla nich symboli. „Właśnie krzyż może im pomagać, choćby tylko chrześcijanom, jako symbol zwycięstwa i porażki na drodze do dalszego rozwoju duchowego” – podkreślił pastor Wehrwein.
Teolog skierował także list otwarty menadżera drużyny, Uli Hoeneßa, w którym określił plany ustawienia posągu Buddy „policzkiem” dla wszystkich graczy i związanych z klubem chrześcijan. Zaznaczył, że jego zdanie podziela wielu fanów FC Bayern. „Byłoby w porządku, gdyby znalazło się tam miejsce również dla krzyża“ – napisał Wehrwein. Jak sam poinformował nie otrzymał dotąd odpowiedzi na oba listy z 15 lipca br.
Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.