Protesty przeciwko obecności satanisty na antenie TVP

2011-09-15 00:00:00


Czworo członków Rady Programowej TVP wypowiedziało się przeciwko obecności satanisty Adama Darskiego na antenie Telewizji Publicznej. Rada Programowa TVP stosunkiem głosów 5 do 4 odrzuciła jednak projekt uchwały, w którym napisano, że „zatrudnienie osoby, publicznie zwalczającej religię chrześcijańską i propagującej satanizm, jest niezgodne z misją telewizji publicznej”.

A oto projekt uchwały Rady Programowej TVP, za którym głosowali: Barbara Bubula, Marcin Przeciszewski, Anna Sobecka i Bożena Walewska:

Na podstawie art. 28a ust. 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, Rada Programowa TVP SA zdecydowanie negatywnie ocenia fakt zatrudnienia Adama Darskiego – Nergala jako jurora w programie „The Voice of Poland” emitowanym w TVP 2.

Zatrudnienie osoby publicznie, zwalczającej religię chrześcijańską i propagującej satanizm, jest niezgodne z misją telewizji publicznej. TVP promuje w ten sposób szkodliwy pseudoautorytet, rażąc uczucia religijne milionów widzów. Liczba i ranga protestów kierowanych do władz TVP, a także do Rady Programowej, zarówno ze strony hierarchów Kościoła katolickiego, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, jak i tysięcy osób prywatnych, świadczy o tym, że kierownictwo spółki odpowiedzialne za tę prowokacyjną decyzję popełniło rażący błąd, niszcząc zaufanie do TVP.

Rada Programowa oczekuje podjęcia natychmiastowych kroków naprawczych: zaprzestania emisji kolejnych odcinków programu, rezygnacji ze stanowisk osób odpowiedzialnych za wywołanie skandalu, a także przeprosin i zadośćuczynienia w stosunku do odbiorców, których znieważono
.

***
Uchwałę potępiającą zarząd TVP m.in. za zatrudnienie w jednym z programów Adama Darskiego przyjęła głosami posłów PiS Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu. Komisja "z głębokim niepokojem" przyjęła zgodę zarządu TVP na udział w programie "The Voice of Poland" emitowanym w TVP2 "satanisty publicznie obrażającego chrześcijańskie wartości".

W ocenie posłów jest to "zaprzeczeniem istoty misji publicznej oraz rażącym naruszeniem prawa godzącym w fundament wspólnoty narodowej".

W uchwale podkreślono, że "obecna sytuacja w Telewizji Polskiej SA stwarza poważne zagrożenie dla ładu demokratycznego w Polsce".

Źródło: KAI, Interia.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.