Przedstawiciel Krucjaty na Marszu dla Życia w Brukseli

2010-03-29 00:00:00
Przedstawiciel Krucjaty na Marszu dla Życia w Brukseli

28 marca 2010 dzięki uprzejmości Federacji Pro Europa Christiana miałem niebywałą przyjemność uczestniczenia jako reprezentant Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym w pierwszym Marszu dla Życia w Brukseli.

Wraz z przyjaciółmi przybyliśmy pod pomnik Godfryda de Boullion, skąd miał wyruszyć nasz pochód. Na miejscu zebrał się tłum głównie młodych ludzi. Wśród przedstawicieli z Francji, Holandii, Niemiec, Austrii i Irlandii miło było usłyszeć również głos z Polski. Na miejsce przybyło także wielu duchownych. Owację zgromadzonych wywołał gorący zwolennik Marszu arcybiskup Brukseli Andre-Joseph Leonard.

W pobliżu protestowała grupka radykalnych lewicowców z flagą na której widniały gwiazda, sierp i młot, słusznie przykuwając swoją obecnością szczególną uwagę policji.



Pochód przebiegał w ciszy, w której dało się słyszeć odmawianie różańców. Po przejściu wyznaczonej trasy, uczestnicy marszu zebrali się pod Pałacem Sprawiedliwości, gdzie wystąpiły osoby dające świadectwo, jak wielką zbrodnią jest grzech aborcji.






Na zakończenie naszego programu przystanęliśmy w pięknej siedzibie Federacji Pro Europa Christiana w Brukseli, gdzie wypoczęliśmy w prawdziwie katolickiej atmosferze. Jednak poza wspaniałą atmosferą, można tutaj natrafić również na… polskie publikacje!





Mam nadzieję, że za rok marsz zgromadzi jeszcze więcej uczestników, a zamanifestowany sprzeciw wobec aborcji pozwoli w przyszłości zmienić niezwykle liberalne w tej materii brukselskie prawo.






Grzegorz Pabijan
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym Kraków
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.