Przemoc domowa częściej występuje w luźnych związkach niż w małżeństwach

2011-01-11 00:00:00
Przemoc domowa częściej występuje w luźnych związkach niż w małżeństwach

Narastający problem zwiększania się liczby przypadków przemocy domowej wśród par zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie powszechnie tłumaczy się globalną recesją – zauważa portal LifeSiteNews.com. Jednak problem ma także inny wymiar, który jest często ignorowany: przemoc domowa częściej pojawia się w tzw. luźnych związkach niż pośród par małżeńskich.

Statystyki hiszpańskie, na które powołał się ostatnio Europejski Instytut Polityki Rodzinnej (FPI), a także hiszpańska gazeta „ABC”, wskazują, że chociaż tylko 11 proc. par żyje bez ślubu, to przypada na nie aż 58 proc. wszystkich przestępstw związanych z tzw. przemocą domową. Na każdy jeden nakaz ochrony wydany w przypadku małżeństwa przypada aż 10 takich nakazów w przypadku luźnych związków. 

Statystyki rządowe pokazują również, że na każde jedno zabójstwo dokonane w małżeństwie przypada aż 12 zabójstw popełnionych w związkach pozamałżeńskich. Ponadto, w ostatnich latach odnotowano wyraźny wzrost liczby zabójstw w konkubinatach – aż o 45 proc., a ich spadek w związkach małżeńskich o 15 proc.

Podobne wyniki odnotowuje się w USA i Wielkiej Brytanii – twierdzi Ignacio Socias współpracujący z gazetą „El Razon”. „Wszystkie oficjalne badania statystyczne amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości dotyczące przemocy w rodzinie pokazują, że kobiety, które są w związku małżeńskim łącznie z tymi, które pozostają w separacji lub już się rozwiodły, są blisko dwukrotnie mniej narażone na przemoc domową – pisze Socias. „W Wielkiej Brytanii oficjalne pismo ministerstwa sprawiedliwości „British Crime Survey” pokazuje, że mężatki są najmniej narażone na wystąpienie przemocy domowej”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.