Przystroiliśmy Sanktuarium św. Rity tysiącem róż!

maj 2021
Przystroiliśmy Sanktuarium św. Rity tysiącem róż!

Przystroiliśmy Sanktuarium św. Rity tysiącem róż!

22 maja 2021 roku udekorowaliśmy Bazylikę św. Rity w Cascii bukietem tysiąca róż. To pierwsza odsłona naszej całorocznej akcji. Począwszy od 22 maja, czyli wspomnienia liturgicznego św. Rity, chcemy właśnie każdego 22. dnia miesiąca, przez cały rok, dekorować jej Sanktuarium we włoskiej Cascii tysiącem róż! W sumie będzie to 12 000 kwiatów! Wraz z Przyjaciółmi i Dobrodziejami Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pragniemy w ten sposób podziękować tej niezwykłe skutecznej Patronce za wszystko, co dla nas do tej pory zrobiła i prosić ją o dalsze wstawiennictwo.

 

W wigilię wspomnienia św. Rity, czyli 21 maja o godzinie 12:00 w Cascii została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich uczestników akcji, na której ofiarowaliśmy podziękowania i prośby od tych naszych Przyjaciół, którzy zdążyli nam je już przesłać. Czekamy na kolejne.

Nasza akcja cieszy się poparciem Ojca Rektora Sanktuarium w Cascii Mario De Santis, a także Matki Przeoryszy sióstr augustianek w Cascii Marii Rosy Bernardinis, która przesłała nam bardzo ciepły list, w którym pisze:

„Drodzy Czciciele św. Rity, otrzymałyśmy Wasze intencje modlitewne. Cała wspólnota sióstr łączy swoje podziękowania za przystrojenie naszego Sanktuarium różami i zapewniamy o swojej modlitwie w Waszych intencjach. Podczas uroczystości 22 maja prosiłyśmy naszą umiłowaną Patronkę, która za doznaną od ludzi nienawiść okazywała zawsze przebaczenie, o wstawiennictwo w intencji pokoju na świecie, a także za Was i Waszych bliskich, żyjących i zmarłych”.

22 lipca w Sanktuarium w Cascii będzie odprawiona kolejna Msza Święta. Również wtedy nasi przedstawiciele złożą przy grobie św. Rity karty z prośbami i podziękowaniami od naszych Przyjaciół Dobrodziejów.