PSL nie ustępuje - wciąż chce ulg w emeryturach kobiet

2012-02-15 00:00:00
PSL nie ustępuje - wciąż chce ulg w emeryturach kobiet

Mimo iż premier Donald Tusk zapowiedział, iż nie widzi możliwości zawarcia w reformie emerytalnej jakichkolwiek ulg dla kobiet, po wczorajszym spotkaniu liderów koalicji, PSL pozostał przy swoim stanowisku. Ludowcy wciąż chcą, by matki mogły przechodzić na emeryturę wcześniej. 

Partia wicepremiera Pawlaka chce, by reforma emerytalna nie dotknęła w sposób drastyczny wszystkich kobiet. Premier Tusk zapowiedział bowiem, że będą one pracować do 67. roku życia, a więc 7 lat dłużej, niż obecnie. Taki sam wiek emerytalny przewiduje się dla mężczyzn. PSL proponuje, by za każde urodzone dziecko, każda matka miała prawo do zaliczenia na poczet czasu pracy 3 lat.
 
Szef rządu przyznał po spotkaniu, że rozmowa z ludowcami była "pikantnym przedsmakiem" przed konsultacjami ws. reformy emerytalnej. Zaznaczył, że wraz z PSL udało się ustalić kilka przestrzeni, w których PO i PSL będą współpracować - dotyczy to reformy emerytur mundurowych i górniczych – informuje „Rzeczpospolita”. 
 
Ludowcy zaproponowali podczas rozmowy z premierem, by do 2020 r. podnieść wiek emerytalny kobiet i mężczyzn o dwa lata, co oznacza, że mężczyźni przechodziliby na emeryturę w wieku 67 lat, a kobiety 62 lat.
 
Premier wtorkowym spotkaniem z PSL rozpoczął konsultacje w sprawie zmian zasad przechodzenia na emeryturę. Mają one potrwać do 14 marca i to wtedy ma zostać podjęta ostateczna decyzja w sprawie kształtu reformy. 

 
Źródło: rp.pl
 
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.