Putin zabiega o poparcie przywódców religijnych

2012-02-09 00:00:00
Putin zabiega o poparcie przywódców religijnych


W środę w rezydencji patriarchy moskiewskiego i Wszechrusi w Moskwie – klasztorze św. Daniela obecny premier Rosji i kandydat na prezydenta Władimir Putin spotkał się ze zwierzchnikami religijnymi kraju. Według doniesień prasowych, mieli oni jednogłośnie poprzeć szefa rządu, który z kolei kilkakrotnie przypomniał, że Rosja była i pozostanie państwem świeckim, co jednak nie oznacza uszczuplania praw Kościoła, ale przeciwnie – powinna istnieć bliska współpraca wspólnot wyznaniowych i instytucji państwowych.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP) z patriarchą Cyrylem na czele, innych wyznań chrześcijańskich – staroobrzędowców, protestantów i katolików, muzułmanów, buddystów i wyznawców judaizmu. Prawie wszyscy oni wygłosili krótsze lub dłuższe przemówienia, chwaląc i dziękując Putinowi za to, co zrobił on i jego rząd w minionych latach dla danego wyznania lub religii.

Kandydat na prezydenta oświadczył, że Rosja była i pozostanie państwem świeckim, Kościoły zaś są oddzielone od państwa, co w czasach sowieckich oznaczało w praktyce ograniczanie ich praw. –W stosunkach między państwem a Kościołem należy ustanowić reżim partnerstwa – stwierdził mówca.

Putin zapewnił, że zamierza zwiększyć udział Kościoła w siłach zbrojnych kraju i jego dostęp do federalnych kanałów telewizyjnych. – Jest jeszcze kilka innych sposobów, które byłyby w stanie uczynić Kościół pełnoprawnym partnerem państwa – dodał szef rządu.

Źródło: KAI

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!