Rada Europy odrzuca adopcję i propaguje aborcję
2008-06-24 00:00:00
Brytyjskie Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) ostrzega, że Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (PACE) doprowadzi do prawnego uznania niczym nieograniczonej aborcji we wszystkich państwach członkowskich. Oświadczenie takie organizacja wydała w związku z proponowaną kolejną rezolucją RE w sprawie porzucanych noworodków, w której zaleca się niczym nieograniczoną aborcję jako rozwiązanie problemu. Głosowanie nad projektem rezolucji ma się odbyć w piątek 27 czerwca – donosi portal LifeSiteNews.com.
Jak to zwykle bywa w tego typu dyskusjach Rada Europy po raz kolejny ujawniła swoje proaborcyjne nastawienie. Autorzy rezolucji wzywają państwa członkowskie do dalszej liberalizacji prawa zezwalającego na zabijanie dzieci nienarodzonych. To, ich zdaniem, ma m.in. rozwiązać problem porzucanych dzieci.
W projekcie rezolucji czytamy: „W walce z porzuceniami dzieci Zgromadzenie zwraca się do wszystkich państw członkowskich między innymi do zapewnienia prawa kobiet do swobodnego wyboru macierzyństwa”. Innymi słowy do zapewnienia „prawa” do aborcji.
Projekt rezolucji zwraca uwagę na wskrzeszanie w niektórych państwach średniowiecznego systemu „kół podrzutków”, praktykowanego w krajach katolickich. System pozwalał na pozostawienie przez matki niechcianych dzieci w miejscach, w których miały one dostęp do opieki i zapewnioną adopcję. Współczesne „okna życia” znajdujące się w szpitalach lub ośrodkach społecznych są bezpieczne dla noworodków i zawierają czujniki, które natychmiast informują personel o pojawieniu się dziecka w specjalnie wystawianych przy drzwiach inkubatorach.
W Niemczech opieka nad porzuconymi dziećmi w szpitalu jest sprawowana przez personel przez osiem pierwszych tygodni. W tym czasie matka może wrócić i zabrać swoje dziecko, jeśli zmieni zdanie, nie ponosząc żadnych konsekwencji prawnych. Jeśli jednak nie wróci, wówczas dziecko jest kierowane do adopcji.
Autorzy rezolucji odrzucają tego typu rozwiązanie, twierdząc, że jest ono zachętą do przestępstwa oraz do handlu ludźmi i nazywają je „kontrowersyjnym”. Ich zdaniem realnym rozwiązaniem problemu jest zapewnienie dostępu do niczym nieograniczonej aborcji.
W dokumencie czytamy: „Nawet jeśli dobrowolne zakończenie ciąży jest dozwolone, to jednak jest przedmiotem licznych formalności administracyjnych, z których wszystkie stanowią przeszkody dla wielu kobiet znajdujących się w niebezpieczeństwie”. W projekcie rezolucji stwierdza się, także że „porzucanie noworodków wyraźnie podnosi kwestię dostępu dla kobiet – w szczególności imigrantek – do praw seksualnych i systemu zdrowia reprodukcyjnego” – innymi słowy do aborcji.
Autorzy projektu wyraźnie sugerują, że aborcja jest lepsza od adopcji i systemu „okien życia” zachęcającego do adopcji, która zdaniem autorów rezolucji „jest ściśle związana z porzucaniem, jak również z handlem ludźmi”.
„Zgromadzenie stwierdza, że adopcja stała się przedmiotem obrotu handlowego i że brak dzieci do adopcji na Zachodzie pogarsza tę sprawę” – czytamy w rezolucji. System „koła podrzutków” został potępiony w dokumencie, który stanowi, że: „W wielu przypadkach porzucanie dzieci jest uważane za przestępstwo a system ten jest postrzegany przez niektórych jako podżeganie do przestępstwa i zdejmowania odpowiedzialności z matek”.
W następnym ustępie proponuje się aborcję jako rozwiązanie lepsze aniżeli pozwolenie dziecku na urodzenie się i bycie zaadoptowanym.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.