Rada Europy popiera mordowanie dzieci nienarodzonych

2008-04-17 00:00:00
Rada Europy popiera mordowanie dzieci nienarodzonych

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało do dopuszczenia aborcji na życzenie w krajach, gdzie „ciążę można legalnie przerywać” tylko w szczególnych wypadkach – informuje „Rzeczpospolita”.

Chodzi o pięć państw dopuszczających aborcję w wyjątkowych przypadkach lub zabraniających jej w ogóle, tj.: Andorę, Irlandię, Polskę, Monako i Maltę. Rezolucję, którą forsowały socjalistki Gisela Wurm i Christine McCafferty, przyjęto stosunkiem głosów 102:69. Wzywa ona do zapewnienia dostępu do aborcji „bez ryzyka i legalnie” oraz do wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach – podaje dziennik.

Większość biorących udział w debacie mówców poparła rezolucję. Przeciwko szczególnie mocno występowali posłowie maltańscy, jednomyślni w sprawie aborcji bez względu na przynależność partyjną. Zarówno nacjonalista Jeffery Pullicino Orlando, jak i laburzysta Leo Brincat nie zostawili suchej nitki na projekcie.

Politycy z kół rządowych Polski, Irlandii i Malty zapowiadają, że nie zastosują się do wezwania. – Nasze obecne przepisy, będące wynikiem kompromisu, są dobre. Nie ma potrzeby ich zmieniać – powiedziała „Rz” po głosowaniu Magdalena Kochan (PO), wiceszefowa Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Rezolucje Rady Europy nie mają mocy wiążącej, ale nie są bez znaczenia – podkreśla „Rzeczpospolita”. – Rada jest uważana za autorytet moralny. Jej uchwał używa się do wywierania nacisków. Spodziewamy się teraz większej presji na Irlandię – mówiła irlandzka eurodeputowana Kathy Sinnott.

Źródło: „Rzeczpospolita”
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.