Rada Europy przyjęła rezolucję, która pozwala na religijny sprzeciw wobec homoseksualizmu

2010-05-21 00:00:00
Rada Europy przyjęła rezolucję, która pozwala na religijny sprzeciw wobec homoseksualizmu

Obrońcy życia w Radzie Europy zdołali umieścić w rezolucji „Dyskryminacja na podstawie orientacji seksualnej i tożsamości płciowej” zapisy, pozwalające na krytykę stosunków homoseksualnych ze względu na przekonania religijne.

29 kwietnia Zgromadzenia Rady Europy przyjęło, głosami 51 do 25, rezolucję 1728, której wprowadzenie opóźniało Europejskie Centrum Prawne, chcąc umożliwić wniesienie do niej odpowiednich poprawek, chroniących religijny sprzeciw wobec homoseksualizmu.

Komisja ds. sprawiedliwości RE domagała się uchwalenia rezolucji w celu „ochrony homoseksualistów przed zakazem urządzania demonstracji, wkraczania państwa w prywatne życie obywateli oraz przed dyskryminacją w miejscach pracy i w szkołach”.

Z projektem rezolucji wystąpił Andreas Gross, reprezentujący szwajcarskich socjalistów, który chciał chronić także transseksualistów. Żalił się, że osoby transseksualne są niewłaściwie traktowane, nie pozwala im się na operacje zmiany płci i nie rejestruje się zmienionej płci.

Projekt rezolucji skrytykowało Europejskie Centrum Prawne, które stwierdziło, że zawiera on szereg sformułowań promujących ideologię gender i wprowadza nienawiść pomiędzy większością heteroseksualną a mniejszością homoseksualną.

Przedstawiciele Centrum napisali: „Rezolucja ta umniejsza, a nawet stanowi zagrożenie dla fundamentalnych praw tj. wolności wypowiedzi, wolności religii i sumienia”. Centrum Prawne zwróciło uwagę także na to, że rezolucja zagraża interesom dzieci poprzez ingerowanie w „suwerenne interesy państw, które mają prawo do ochrony moralności publicznej, rodziny i najlepiej pojętego dobra dzieci”.

Dr Gregor Puppinck, dyrektor Centrum Prawnego zaznaczył, że właściwą odpowiedzią na przemoc i niesprawiedliwe traktowanie osób LGBT nie może być wykluczanie moralnego pluralizmu. „Ważne jest, aby chronić i promować zarówno wolność słowa, jak i wolność religii w kwestiach moralnych. Innymi słowy definicja rodziny powinna zostać utrzymana i fundamentalne prawo do niezgadzania się z ideologią LGBT powinno być chronione”. – napisał Puppinck.

Centrum Prawne opracowało poprawki, które zostały przyjęte w ostatecznej wersji rezolucji. Mówią one m.in. o tym, że państwa nie będą zmuszane do uznania związków tej samej płci, a tzw. mowa nienawiści nie będzie dotyczyła wypowiedzi o charakterze religijnym. Sformułowanie odnoszące się do „prawa do zawarcia związku małżeńskiego i założenia rodziny przez transseksualistów” zostało zastąpione formułą „uznania takiego związku zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”. Zmieniono również zapisy dot. prawa do adopcji dzieci przez partnera homoseksualnego. W to miejsce przewidziano możliwość ponoszenia wspólnej odpowiedzialności za wychowanie dziecka, jednocześnie uznając prymat dobra dziecka.

Zgodnie z tą rezolucją nie tylko duchowni, ale także instytucje i różne organizacje prywatne o charakterze religijnym, powołujące się na nauczanie religijne będą mogły krytykować homoseksualizm, transseksualizm i wszelkie idee sprzeczne z doktrynami religijnymi oraz moralnością.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.